Oyunları yüksek ayarda çalıştiracak ve beni 3-4 sene idare edebilecek bir bilgisayar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son düzenleyen: Moderatör:
@yozlasdas SSD'nin 3 büyük avantajı erişim hızı, okuma yazma hızı, kolay kolay bozulmaması. O bütçeyle alınacak bilgisayar kesinlikle güzel bir ssd hak ediyor.

Neye erişim hızından bahsediyoruz ? Windows açılış hızındanmı, programların açılş hızındanmı, yada oyun bölümlerinin hızlı yüklenmesindenmi. Bunlar daha erken açılsın diye 300 tl ssd'ye vermek... Birde hızlı olması için bunları ssd'ye de yüklemen gerekiyor. Yine sonuna ekliyeyim fazladan paran varsa alırsın yoksa sistemin diğer parçalarından kısarak ssd almak akıl karı iş değil.

@yozlasdas Zaten ben her pcde ssd olsun demiyorum ki ? Arkadaşımızın 3000 TL bütçesi var mekanik disklerlemi takılsın yani ?

Windows açılış hızındanmı, programların açılş hızındanmı, yada oyun bölümlerinin hızlı yüklenmesindenmi.

Saydıklarının hepsi ve daha fazlası SSD'de var ;) 120 GB SSD oyunlar için her zaman yetmiyor ama sadece Windows deneyimi için bile değer ;)

Overclock yapmayacaksan Crosshair V Formula yerine M5A serisi bir anakart da alabilirsin. Ki M5A serisi de otomatik OC destekliyor ve işlemcini hızlandırabiliyor ;)

Arkadaşlar son iki sorum var.

1- Asus GTX670 DCII Tahminen Türkiye'ye ne zaman gelir? Bu arada temmuz ortalarında İngiltere'ye giden bir arkadaşım var. Ordan Asus GTX 670 DCII alsam daha ucuza gelir mi?
2- m3Rt'in yaptığı sistemi inventu'tan alırsam ordan toplayıpta mı gönderiyorlar yoksa parçaları tek tek mi gönderiyorlar?

Bildiğim kadarıyla toplayarak gönderiyorlar ve 12 saat zorluk testinden geçiriyorlar. Ama not bırakmayı unutma yine de.

İngiltere biraz pahalı olabilir. Ama o kadar para veriyorsun, 100-150 TL'nin hesabını yapma bence...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı