Çözüldü Oyunların açılmama sebebi DLL sorunu olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

HvKontAyaz

Hectopat
Merhaba değerli dostlar Steam'da bulunan hiçbir oyunum açılmıyor. Biraz araştırmama göre bu D3DX gibi sorunların yol açabileceği yönünde herhangi bir oyuna tıkladığımda başlatılıyor dedikten sonra kapanıyor hiç başlamıyor bile. Acaba sorun DirectX mi? DLL dosyalarında olabilir mi? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden minnettarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistemini belirtir misin?

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yükle.

Buraya koyuyorum raporu umarım çözüm bulunur.

C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_43.dll

Sil ve bunu kur.

C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_43.dll.

Sil ve bunu kur.

Hocam dediğinizi yaptım lakin hiçbir fayda etmedi şu an CS:GO hala başlamıyor.

Yanlış bilgi
Merhaba değerli dostlar Steam'da bulunan hiçbir oyunum açılmıyor. Biraz araştırmama göre bu D3DX gibi sorunların yol açabileceği yönünde herhangi bir oyuna tıkladığımda başlatılıyor dedikten sonra kapanıyor hiç başlamıyor bile. Acaba sorun DirectX mi? DLL dosyalarında olabilir mi? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden minnettarım.

Evet DLL açılmama sorununa neden olabiliyor. Eğer size bir hata verdiyse adı uyarıda yazar internete yazıp. DLL'yi indirim hem System32'in içine atın hem de oyunun kurulu olduğu dosayaya atın büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Artı -1 Eksi
Yanlış bilgi
Dosyaların bütünlüğünü doğruladığınızda bile gözükmüyorsa DLL eksik olmalı. DLL'yi elden yükleyip deneyin.

Artı -2 Eksi
Evet DLL açılmama sorununa neden olabiliyor eğer size bir hata verdiyse adı uyarıda yazar internete yazıp. DLL'yi indirim hem System32'in içine atın hem de oyunun kurulu olduğu dosayaya atın büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Maalesef hiçbir hata vermiyor. Yani durduk yere ne olabilir anlayamıyorum. Hiçbir tepki yok hata yok başlatılıyor diyor sonra duruyor hiçbir şey olmuyor açılmıyor.

Çözüm

Hocam sıfırlarsa sorun çözülür mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı