Oyunların çözünürlüğü değişmiyor

The World

Hectopat
Daha fazla  
Şu ana kadar Oblivion, Fallout 3 vs. Steam'den sorunsuz oynadım. Origin'den Crysis 2 ve Dead Space kurduğumda oyun açıldığında yanlardan boş kutu şeklinde açılıyor, basit grafik ayarlarını değiştirebiliyorum normal ultra falan, çözünürlük değiştirmeye çalıştığımda oyun yanıt vermeyi kesiyor kapatmak zorunda kalıyorum. İnternette hiç alakalı bir şey bulamadım. Lütfen yardım edin. Sistem: Monster Abra A7

Teşekkürler.

pc grafik işlemciyi otomatik olarak intel grafik olarak ayarlamış olabilir. bazı laptoplarda vardı bu problem. oyuna neye tıklıyarak giriyosan ona sağ tık yapıp grafik seçeneklerinden nvidia gpu yu seç

Nvidia Denetim masasına gidip varsayılanı Nvidia kartı yaptığımda Dead Space açılmadı, ama oyunu kurduğum klasörden sağ tıklayıp Nvidia ile aç deyince çalıştırdı. Bu neden olabilir ? Bir de normal işler için İntel oyun için Nvidia çalıştırmasını nasıl ayarlayabilirim ?

Dostum öncelikle selam ben uzun süre laptop kullanmış birisi olarak diyebileceğim şey bu sıkıntılarla her zaman uğraşacaksın. Ben uzun süre İntel ve Nvidia grafik kartlarına sahip bir laptop kullandım verebileceğim bir kaç tavsiyeden biri laptopunu her zaman şarj aleti takılı olarak kullan ve varsa imkanın çalıştırma seçenekleri arasından yüksek performans seçeneğini seç. Bir diğer tavsiyem her oyun bu sisteme uygun değil örnek olarak Payday isimli oyunu sistem otamatik olarak Nvidia ile açmıyordu yani her oyun uyumlu değil elle düzeltmen gerekiyor. Nvidia denetim masasından kalıcı olarak hangi programın hangi gpuyu kullanacağını seçebilirsin. Son olarak ekran kartı driverını güncel tutmak sana sıkıntı yaratabilir benim ve tanıdığım bir çok kişinin başına gelen sorunlar çift ekran kartı kullanıyorken güncelleştirme yaptığından oluyor yani şuan sıkıntı çekmiyorsan memnunsan ekran kartını güncelleştirme.

Nvidia Denetim masasına gidip varsayılanı Nvidia kartı yaptığımda Dead Space açılmadı, ama oyunu kurduğum klasörden sağ tıklayıp Nvidia ile aç deyince çalıştırdı. Bu neden olabilir ?

Bu sorunun cevabına da gelirsek doğru exe'yi seçmemiş olabilirsin yani sen Origin'den oyunu başlat dediğinde hangi exe'yi açıyorsa onu seçmelisin. Tabi kesin konuşmuyorum başka bir şey de olabilir.

Geri
Yukarı