Oyunların geliştikçe daha da yüksek sistemler istemesi

427036

Hectopat
Oyunlar geliştikçe sahip olduğumuz sistemler yetersiz geliyor bundan kısa zaman önce çıkan ekran kartları yeni oyunlara yetersiz kalıyor. Bu konu hakkında düşünceleriniz neler? Oyunlar geliştikçe sistemlerin yenilenmesi hep bir problem olacak mı?

Vücudun nasıl geliştikçe daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyorsa bilgisayar sistemleri ve oyunlar da aynıdır. Belki ilerleyen zamanlarda çok epik bir teknoloji çıkar ve sistem gereksinimini artık dert etmeyiz, ama pek sanmıyorum. Bu konuya yatırım yapmazlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vücudun nasıl geliştikçe daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyorsa bilgisayar sistemleri ve oyunlar da aynıdır. Belki ilerleyen zamanlarda çok epik bir teknoloji çıkar ve sistem gereksinimini artık dert etmeyiz, ama pek sanmıyorum. Bu konuya yatırım yapmazlar.
Sürekli gelişen teknolojiler sistemleri zorluyor. Tabi süper bilgisayarlar toplamak da elden gelmiyor. Eğer optimizasyon konusunda yeni şeyler yapılmazsa yeni yapılar oyunları oynamamız zorlaşacak. Bu durumda konsollar bir sıfır önde onlar için optimizasyonlar özel oluyor ve zaten bir konsoldan beklenen de bu.

Şu anda oyunlar geliştikçe sistemler geri kalmıyor diye düşünüyorum ( yeni nesiller için) bu yüzden NVIDIA mesela RTX gibi bir teknoloji çıkardı kartlar saf güç olarak çok iyi olsalarda farklı farklı teknoloji çıkarıp yeni nesil kartları almaya iticeklerdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı