Oyunların hikayesini izledikten sonra zevk alıyor musunuz?

kresilias

Decapat
Arkadaşlar merhaba, YouTube'da gerek yabancı kanallar olsun gerekse ülkemizde yeni yeni filizlenen oyunların hikayelerini belgesel şeklinde anlatan Türk YouTuber'lar olsun illaki denk gelmişsinizdir bu tür mecralara, ben bilgisayar oyunlarının hikayesini izlemeyi seviyorum tek sıkıntım spoiler yedikten sonra hikayesini izlediğim oyunun oynama isteğimi tamamen kaybettirmesi ama kendimi bir türlü zapt edemiyorum bu konuda. Bilgisayar oyunlarını oynamaktan çok oyunların hikayesini film veya belgesel şeklinde izlemek daha güzel geliyor özelliklede otobüs veya metrobüste seyahat ederken çok iyi oluyor size de oluyor mu bilmem ama işte oyunların hikayelerini izleyip eve geldikten sonra oyun oynama isteği bende doğal olarak tabii ki kaçıyor ama bir yandanda merak ettiğim için izlemek istiyorum hikayelerini sizce buna bir çözüm bulabilir miyim? Ne tavsiye edebilirsiniz bu konuda siz neler yapıyorsunuz mesela cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, YouTube'da gerek yabancı kanallar olsun gerekse ülkemizde yeni yeni filizlenen oyunların hikayelerini belgesel şeklinde anlatan Türk YouTuber'lar olsun illaki denk gelmişsinizdir bu tür mecralara, ben bilgisayar oyunlarının hikayesini izlemeyi seviyorum tek sıkıntım spoiler yedikten sonra hikayesini izlediğim oyunun oynama isteğimi tamamen kaybettirmesi ama kendimi bir türlü zapt edemiyorum bu konuda. Bilgisayar oyunlarını oynamaktan çok oyunların hikayesini film veya belgesel şeklinde izlemek daha güzel geliyor özelliklede otobüs veya metrobüste seyahat ederken çok iyi oluyor size de oluyor mu bilmem ama işte oyunların hikayelerini izleyip eve geldikten sonra oyun oynama isteği bende doğal olarak tabii ki kaçıyor ama bir yandanda merak ettiğim için izlemek istiyorum hikayelerini sizce buna bir çözüm bulabilir miyim? Ne tavsiye edebilirsiniz bu konuda siz neler yapıyorsunuz mesela cevaplarınızı bekliyorum.

Hayır, oyunu bitirip öyle izliyorum tam anlamak için, RDR2 de büyük bir spoiler yememe rağmen zevkle oynamıştım ama. Valorant gibi oyunlarda istisna zaten.

Yani genelde önce oyunu oynayıp sonra hikayeyi izliyorum. Bu sayede eksik noktalar tamamlamış oluyor.
ben yapamıyorum o dediğini işte, genellikle belgesel veya film tadında izlemek istiyorum sonra oyunu oynamak istiyorum ama keşke spoiler olmasa oyunlarda.

Asla izlemeyin. Valorant gibi oyunlarda sıkıntı değil ama...
söylemesi kolay ama işte, söylendiği kadar basit değil

Kesinlikle izlemenizi tavsiye etmem. Hatta oynayışının iyi olduğunu bildiğiniz bir oyun varsa oyun hakkında hiçbir araştırma yapmadan girip öğrenmek kadar güzel bir şey yok. Aynısı hikayeli oyunlar için de geçerli.

BOCW’nin bütün hikayesini izlemiştim ama yine de hikayesinden çok zevk aldım.

Film ve oyun spoilerinden nefret ederim. Hiç izlemem izletmem. Lakin bütün bu katı kurallarımı yıkıp spoilerini izleyeceğim tek yapım varsa o da GTA 6 olacaktır. Hassas noktam orada kırılır.

Geri
Yukarı