Oyunların rakibi öldürme üzerine kurulu olması

Shylex

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, yine ben. Kafama takılan soruları burada sizler ile paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Evet, lafı hiç uzatmadan direkt konuya gireyim. Sizlere sorum şu;

Bilgisayarda saatlerimizi harcadığımız oyunların geneli rakibi öldürme üzerine kurulu. İnsanlar gerçek hayatta böyle bir şeyi yapmayacakları halde neden oyunda bunu yapmaktan zevk alırlar?

Gerçek hayatta yapamadığın şeyleri denemek içindeki merakı dindiriyor olabilir. Stres attırmak için de ideal ayrıca. Veya hepimiz birilerini katletmekten keyif alan kişilerizdir bilmiyorum.
Dediğiniz tanımın dışına çıkan ve sizi insanları öldürmediğiniz için ödüllendiren özellikle gizlilik türünde oyunlar var. En çok göze batanları da bence Dishonored ve Deus Ex.
@Linuxginar sen hiç düşünme önce attığım oyunu oyna :D

Son düzenleme:
Eylemin kendinden ziyade, verilen görevin bu olması ile ilişkili. Oyunda öksüz çocuk yurdunu kundaklamak gerekiyorsa bunu yaparsın, bu eylemin kendisine olumlu bakman gerekmiyor.

Zaten gerçek hayatta yapamayacağımız şeylerin oyunda olması daha ilgi çekici değil midir?
Kendi hayatımızın birebir aynısını sunan bir oyun olsa şahsen ben oynamam.

Selamlar, yine ben. Kafama takılan soruları burada sizler ile paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Evet, lafı hiç uzatmadan direkt konuya gireyim. Sizlere sorum şu;

Bilgisayarda saatlerimizi harcadığımız oyunların geneli rakibi öldürme üzerine kurulu. İnsanlar gerçek hayatta böyle bir şeyi yapmayacakları halde neden oyunda bunu yapmaktan zevk alırlar?
Gerçekte yapamadıkları için.

Geri
Yukarı