Oyunu ilk açılışta yavaş açılıyor

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
Oyunu ilk açtığımda normalden biraz daha yavaş açılıyor çıkıp yeniden girdiğimde ilk girdiğimden hızlı açılıyor. Bu durum normal mi? Oyunda hiçbir şekilde donma kasma yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu ilk açtığımda normalden biraz daha yavaş açılıyor çıkıp yeniden girdiğimde ilk girdiğimden hızlı açılıyor. Bu durum normal mi? Oyunda hiçbir şekilde donma kasma yok.
İlk girişte oyun önbellekleniyor bundan dolayı 2. girişte hızlı giriyor. Sistem önbelleği temizlenince de yavaş girer.

Hangi oyun? Yazarsanız belki yardım edebilirim.

Oyunun kendi sitesinden indirdim Zula.

Zula Oyun.

Normal mi peki.
Ryzen 5 3600 İşlemci ve Sapphire 5700 XT NİTRO+ ekran kartı ve 16 GB RAM Samsung Evo SSD var. Zula oyunun da stabilizasyon sorunu var. Aynı şekilde bende de oluyor. Temp falan uğraşmayın alakası yok. Kısacası oyunu geliştirenlerin düzeltmesi gerekiyor. Windows 10 ve Windows 11 geçtim hep aynı. Oyun sorunlu sisteminiz değil.

Ryzen 5 3600 işlemci ve Sapphire 5700 XT Nitro+ ekran kartı ve 16 GB RAM Samsung EVO SSD var. Zula oyunun da stabilizasyon sorunu var. Aynı şekilde bende de oluyor. Temp falan uğraşmayın alakası yok. Kısacası oyunu geliştirenlerin düzeltmesi gerekiyor. Windows 10 ve Windows 11 geçtim hep aynı. Oyun sorunlu sisteminiz değil.

Bende de aynı işlemci var ekran kartım farklı bunu yaşıyorum.

Yani sık sık "temp" ve "%temp%" klasörlerini temizliyorsanız normal gibi ama pek normal gibi gelmedi.

Yok silmedim.
Yani sık sık "temp" ve "%temp%" klasörlerini temizliyorsanız normal gibi ama pek normal gibi gelmedi.

Nasıl normal değil yani hocam anlamadım sistemim yeni.
Ryzen 5 3600 işlemci ve Sapphire 5700 XT Nitro+ ekran kartı ve 16 GB RAM Samsung EVO SSD var. Zula oyunun da stabilizasyon sorunu var. Aynı şekilde bende de oluyor. Temp falan uğraşmayın alakası yok. Kısacası oyunu geliştirenlerin düzeltmesi gerekiyor. Windows 10 ve Windows 11 geçtim hep aynı. Oyun sorunlu sisteminiz değil.

Hocam bu durum normal değil mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı