Oyunu tam ekran yaptığımda monitöre sığmıyor

MGAManstein

Femtopat
Daha fazla  
Monitörümü VGA olduğu için VGA to HDMI ile GTX 1060 kartıma bağladım. Ancak bazı oyunlarda (Witcher 3, World of Tanks, The Forest) tam ekran yaptığım zaman ekrana sığmıyor görüntü soldan bayağı aşıyor çok kötü bir hal alıyor. Pencereli kenarlıksız yapınca sıkıntı olmuyor. Bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olursanız sevinirim.
Monitörüm 1080P.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptım dostum her şeyi denedim olmadı. Zaten 1080P oyun.

Normalde monitöründeki tuşlarla Auto adjust yapıldıgı zaman ekranda taşan şeyleri monitöre yerleştirmesi lazım. Bir de son olarak NVIDIA denetim masasından ekran ayarları kısmı varsa "en boy oranını koru" tarzında bir biçinlendirme olması lazım bunu bir yap eğer yapmadıysan. Radeon kullanıyor olsan net bir şekilde tarif edebilirdim ama NVIDIA'yı tam olarak bilemiyorum.

Normalde monitöründeki tuşlarla Auto adjust yapıldıgı zaman ekranda taşan şeyleri monitöre yerleştirmesi lazım. Bir de son olarak NVIDIA denetim masasından ekran ayarları kısmı varsa "en boy oranını koru" tarzında bir biçinlendirme olması lazım bunu bir yap eğer yapmadıysan. Radeon kullanıyor olsan net bir şekilde tarif edebilirdim ama NVIDIA'yı tam olarak bilemiyorum.
otomatik ayar yaptım olmadı nvidia denetim masasından baya bi kurcaladım denedim yine olmadı acaba hdmi to vga kullandığım için olabilir mi?

O yüzden olacağını.

Otomatik ayar yaptım olmadı NVIDIA denetim masasından bayağı bir kurcaladım denedim yine olmadı acaba HDMI to VGA kullandığım için olabilir mi?

O yüzden olacağını sanmam çünkü ben de aynı sistemde kullanıyorum. Hatta bende çift ekran var ikinci ekran da televizyon yani. Asıl ekran HDMI to VGA dönüştürücülü herhangi bir sorun yaşamadım bu şekilde. Son olarak şöyle bir şey tavsiye edebilirim, oyun dosyaları içinde bazı CFG tarzı dosyalar olur ekran çözünürlüğü gibi şeyleri içeren o dosyayı bulabilirsen not defteri ile açıp bir bak belki orada düzeltebilirsin.

O yüzden olacağını.

O yüzden olacağını sanmam çünkü ben de aynı sistemde kullanıyorum. Hatta bende çift ekran var ikinci ekran da televizyon yani. Asıl ekran HDMI to VGA dönüştürücülü herhangi bir sorun yaşamadım bu şekilde. Son olarak şöyle bir şey tavsiye edebilirim, oyun dosyaları içinde bazı CFG tarzı dosyalar olur ekran çözünürlüğü gibi şeyleri içeren o dosyayı bulabilirsen not defteri ile açıp bir bak belki orada düzeltebilirsin.
az önce nvidia ayarlarından hz ayarını 59 yaptım ekran kaydı oyunlarda olduğu gibi sanırım bazı oyunlar 59 hz çalışıyor bunları nasıl 60 hz yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı