Oyunumuz için ses efektlerini nasıl tasarlayabilirim?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Yeni çıkacak 2D oyunumuz için tıklama ses efekti, ateş etme ses efekti gibi efektleri yapacağım basit şeyler olacak tek nota gibi. Bunu nasıl yapabilirim? Hangi uygulamadan yapıldığını öğrensem yeterli fazla bir alan kaplamıyorsa. PC den yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
FL Studio. En pratik olanı olabilir.

Buraya bir örnek video bırakıyorum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buraya bir örnek video bırakıyorum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam fl studio kullanıyonuzmu bilmiyorum ama kurarken böyle bir uygulama kurmamı istedi kurdum gerekli mi bu?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-24 232604.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-12-24 232604.jpg
    106,7 KB · Görüntüleme: 18
FL Studio en iyi alternatiflerden biri olabilir, işi biraz daha iyi seviyede tutmak istersen ikinci önerim Org alıp ondan melodi çıkartabilirsin.

Öğrenmeye çalışıyorum hocam valla karışık geldi.
Youtube'da güzel videolar mevcut hem ingilizce hem Türkçe. Ben de kabaca bahsedeyim. Sizin istediğiniz şeyler için;

Öncelikle bir tane vst seçmek gerekiyor. mouse scroll tuşuna tıklarsanız bir pencere açılır, en basit olanı oradan bir piano seçmek. Daha sonra piano roll üzerinden notaları yazabilirsiniz.
şöyle bir video var. İzlerseniz basit mantığı anlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı