Oyunun Ortasında SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

retrower

Kilopat
RAM
CORSAIR 16GB 3200MHz C16 Ram
SSD veya HDD modeli
WD Black 1TB SN850 NVMe M.2 SSD+ WD BLACK 500GB SN
Ekran kartı
ASUS GeForce RTX 3080 Ti ROG STRIX OC 12GB
Anakart
ASUS ROG MAXIMUS XIII HERO Z590
İşlemci
Intel Core i7-11700
Merhabalar,
Bilgisayarım yeni ve tüm güncelleştirmeleri tamamlandı. 1 hafta olmadı ki oyunun ortasında resimdeki gibi bir mavi ekran hatası aldım:

1650803791586.jpeg

Minidump dosyasını istediğiniz şekilde yükledim:

Yardım eder misiniz?

Bende buna benzer bir sorunu daha yeni yaşadım RAM'lerin frekansını 3200'den 3000e düşürdüm slotlarını değiştirdim format attım DDU ile ekran kartını kaldırıp tekrar yükledim düzeldi. Format atarken SSD sorun çıkartmıştı.
Hocam anakartım 3700 e kadar destekliyor sanırım Asus Maximus Viii Hero, yine de düşüreyim mi MHZ değerlerini? Nasıl düşürebilirim? XMP profil 1 ve 2 seçebiliyorum bir tek.
Birde slotları nasıl değiştireceğim pek anlamıyorum bu işlerden. Yani atıyorum birisi x slotuna birisi y slotuna takılıysa x ile y yi birbirlerinin takılı oldukları yerlere mi takayım çıkarıp?
Ki sorun bunun benzeri bir şeyden kaynaklı gibi hocam.
Teknik konulara hakimim ama RAM konusunda hiç bu kadar bilgim yoktur.
Yanlış yönlendirmek istemedim arkadaşı şimdi.
Tamamdır hocam sağolun DDU'yu deneyeceğim şimdi. Güvenli modda yapmam gerek heralde, değil mi?

Kit olarak alındıysa bir kiti 1,3 diğerini 2,4 takmayı deneyin.
Hocam 2,4 takılıydı. Zar zor 1,3 e taktım. Ciddi anlamda uğraştırdı ama soğutmayı sökmem gerekti. Şimdi DDU'nun sildiği driverları kurmam lazım değil mi? 3080ti için driverı nasıl kurmam lazım? Sitesinden geforce now mu indireyim, yoksa direkt 3080ti için driver mı?

Birde dahili ekran kartını da silmiştik. Onu nasıl yükleyebilirim?

Hocam 2,4 takılıydı. Zar zor 1,3 e taktım. Ciddi anlamda uğraştırdı ama soğutmayı sökmem gerekti. Şimdi DDU'nun sildiği driverları kurmam lazım değil mi? 3080 Ti için driverı nasıl kurmam lazım? Sitesinden GeForce NOW mu indireyim, yoksa direkt 3080 Ti için driver mı?

Bir de dahili ekran kartını da silmiştik. Onu nasıl yükleyebilirim?

En Yeni Resmi GeForce Sürücülerini İndirin buradan uygun olacak şekilde seçip indirebilirsin.

Hocam anakartım 3700'e kadar destekliyor sanırım ASUS Maximus VIII Hero, yine de düşüreyim mi MHz değerlerini? Nasıl düşürebilirim? XMP profil 1 ve 2 seçebiliyorum bir tek.
Bir de slotları nasıl değiştireceğim pek anlamıyorum bu işlerden. Yani atıyorum birisi X slotuna birisi y slotuna takılıysa X ile y yi birbirlerinin takılı oldukları yerlere mi takayım çıkarıp?

Tamamdır hocam sağ olun DDU'yu deneyeceğim şimdi. Güvenli modda yapmam gerek herhalde, değil mi?

Benim anakartım 3200 destekliyordu Corsair RAM'leri 3200 OC şekilde 1.5 yıldan fazla süre kullandım. Artık standart XMP 3000 MHz olarak kullanıyorum. Frekanslarını pgup ve pgdn ile ayarlanıyor anakartın destekliyorsa direkt tıklayıp seçebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı