P Smart 2019 hayalet dokunuş için ankastre ocak çakmaklığı kullanmak tehlikeli mi?

• Konuyu başlatan Rewk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B

Rewk

Decapat
Daha fazla  
6-7 aydır Huawei P Smart 2019 telefonumdaki bu hayalet dokunuş sorunuyla uğraşıyorum. "J" harfinin denk geldiği yere kendi sürekli basıyor, klavye açıkken yüzlerce "J" yazıyor ya da ekranda ne varsa basıyor.

Bunun için ekran değişikliği dediler ama garantisi bile olmayan işlem için 500-600 lira vermemek için çare ararken "magnetolu çakmak" çözümü gerçekten de işe yaradı diyen çok fakat ben bunu çakmakla yapamadım, çakmağın o bölümünü bir türlü çıkaramadım. Bugün çıkardığım parça ile denedim elimi hafif elektrik çarpıyor.

Çakmağı yapamadım sonuçta.

Ben de başlıkta da yazdığım gibi ghost touch için ankastre ocak küçük gözünün parçalarını çıkarıyorum çakmak bölümüne telefonu koyuyorum oraya 5-6 kere basıyorum, yani 5-6 kere ocağı yakar gibi "çıt çıt" sesi eşliğinde ocağın çakmağı ile yaklaşık 3 aydır bu olayı çözdüm. Biriken statik elektriği alıyor, 3-5 gün sorun olmuyor fakat arada telefonu da elimde tuttuğum için beni de elektrik hafif de olsa çarpıyor, geçen gün biraz sert çarptı ya da ben çok korktum, telefonu elimden attım. Bu çarpma telefonu da patlatır diye korkuyorum. Bu çarpma telefonda patlamaya sebep olur mu? Şimdi telefon yine aynı sorunu veriyor yapamıyorum, öyle kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığınız şey pekte sağlıklı bir şey değil gibi. Servis para karşılığında dokunmatiği değiştiriyordur muhtemelen. Servise götürmenizi öneririm. Mahalledeki telefonculara yaptırmayın cihazın içine ederler.

6-7 aydır Huawei P Smart 2019 telefonumdaki bu hayalet dokunuş sorunuyla uğraşıyorum. "j" harfinin denk geldiği yere kendi sürekli basıyor, klavye açıkken yüzlerce "j" yazıyor ya da ekranda ne varsa basıyor.

Bunun için ekran değişikliği dediler ama garantisi bile olmayan işlem için 500-600 lira vermemek için çare ararken "magnetolu çakmak" çözümü gerçekten de işe yaradı diyen çok fakat ben bunu çakmakla yapamadım, çakmağın o bölümünü bir türlü çıkaramadım. Bugün çıkardığım parça ile denedim elimi hafif elektrik çarpıyor.

Çakmağı yapamadım sonuçta.

Ben de başlıkta da yazdığım gibi ghost touch için ankastre ocak küçük gözünün parçalarını çıkarıyorum çakmak bölümüne telefonu koyuyorum oraya 5-6 kere basıyorum, yani 5-6 kere ocağı yakar gibi "çıt çıt" sesi eşliğinde ocağın çakmağı ile yaklaşık 3 aydır bu olayı çözdüm. Biriken statik elektriği alıyor, 3-5 gün sorun olmuyor fakat arada telefonu da elimde tuttuğum için beni de elektrik hafif de olsa çarpıyor, geçen gün biraz sert çarptı ya da ben çok korktum, telefonu elimden attım. Bu çarpma telefonu da patlatır diye korkuyorum. Bu çarpma telefonda patlamaya sebep olur mu? Şimdi telefon yine aynı sorunu veriyor yapamıyorum, öyle kaldı.

Ekran filmi ya da kırılmaz cam var mı cihazın üzerinde?
Var ise genelde bunları sökünce bu sorun kaybolur.
Bahsettiğiniz çakmaklar manyetik verir ve ekranı hiç kullanılamaz hale getirebilir.
Bu riski alıyorsanız deneyebilirsiniz.

Aylık gelirin nedir bilemiyorum ama tüm bu işkenceyle uğraşmak yerine ekranı değiştirmelisin derim. Çünkü yaptığın ufak elektrik atımlarıyla anakarta da bir şekilde zarar verirsen sonrasında telefonuna el sallarsın.

Ekran filmi ya da kırılmaz cam var mı cihazın üzerinde?
Var ise genelde bunları sökünce bu sorun kaybolur.
Bahsettiğiniz çakmaklar manyetik verir ve ekranı hiç kullanılamaz hale getirebilir.
Bu riski alıyorsanız deneyebilirsiniz.
İlk olarak bahsettiğim gibi 6-7 ay önce yaptı ve bu telefon modelinde kronikmiş sanırım ekran da gövdeden ayrılmaya başladı, ekranı yapıştırdı telefoncu , bu hayalet dokunma işi de kayboldu sandık ama 2 gün sonra tekrar geldi o günden beri arada bu dediğim şekilde ekranın elektriğini alıyordum ayda 1 falan ama arada elektrik benim elime de geliyordu, en son telefonu elimden atacak kadar çarptı aslında şiddetli değil de biraz korku oluşmuştu.

ekranda cam filmi falan yok, hiçbir şey, bazen bir bezle silince bile geçiyordu ama bu sefer ayno şekilde ocağa tutmak istemiyorum, sanırım yine sol alt taraftan da yine biraz ekran gövdeden ayrılıyor, gözle belli olmuyor ama tırnak girer uğraşınca.

"deneyebilirsiniz" demişiniz, yani bu arada benim elimi de elektrik çarpması işi telefonun patlamasına kadar gider mi? ya da ben şiddetli elektrik çarpar mı? telefonun bozulması önemli değil zaten ekranını değiştirmem bu haliyle de satılmaz elimde kaldı bu telefon.
Aylık gelirin nedir bilemiyorum ama tüm bu işkenceyle uğraşmak yerine ekranı değiştirmelisin derim. Çünkü yaptığın ufak elektrik atımlarıyla anakarta da bir şekilde zarar verirsen sonrasında telefonuna el sallarsın.
Telefonun ekranını değiştirecektim ilk sorun yaşadığımda ama küçük bir ildeyim gittiğim yerler " kapıdan çıkınca garanti biter" dediler sonra internette ekran değiştirenlerin de aynı sorunu yaşadığını okudum yeni telefon alayım diye bakarken bu dediği statik elektriği alma videolarını gördüm ama onlar çakmak manyetosu ile yapıyorlardı ben nasıl olduysa o çakmak işini bir türlü beceremedim aklıma bu ocak geldi, 3-5 temastan sonra telefon gayet sağlam olunca ben de yeni almaktan vazgeçmiştim ama sanırım artık günü geldi, maddiyat da önemli tabii ki ama aslında benim telefonla pek işim olmaz, iş gereği whatsap ve normal kullanım için gerekli, oyun vb sosyal medya falan hiç gereği olmuyor çoğu zaman.
Statik elektrik, elektrikli cihazlar icin zararli olabilir. Hayalet ekran garanti kapsaminda olmasi lazim, servise danisin.
vatanın 3 yıl garantisi ile almıştım2. yılı biteli 1 ay olmuş 3. yıl garantisi de başka bir servismiş ama o da klasik garanti bahaneleri ile telefonu düşürmüşün, ekranı gövdeden ayrılmış diye garanti dışı ilan etti, dediğinin alakası yok telefon zamanla kendi açıldı, ekran çıtaları çıktı.

Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı