P2W olmayan mobil oyunlar

Bak kardeşim sen biraz üstün zekalı olduğun için özlü sözle yazayım.
"Para yatırıp diğer oyuncuların önüne geçebildiğin her oyun p2W" o kadar cahilsin ki konuşarak anlaşamıyoruz sizi çiplemek lazım.
Arkadaşım sen önce başkalarını cahil yerine koyacağına kendine bir bak. "Ben bu adamı anlamıyor muyum, bir yerde farklı bir şey mi söylüyor da ben anlamıyorum?" Diyerek kendine bir bak. Güzel kardeşim bak tane tane söylüyorum bakalım anlayabilecek misin beni? Senin p2w zannettiğin şey oyunda hızlıca yüksek level olduğun zaman diğer tüm üst seviye oyuncularla aynı kategoride oynadığını sanmak vs. P2W deki olay öyle olmuyor p2w de oyun sana bir ürün sunar. Bu ürünü normal oyun içi puanlar vs ile alamazsın, sadece para vererek alabilirsin. Bu sayede diğer oyuncuların önüne geçmiş olursun ki bu da sen oyuna para yatırmazsan oyunda seni geri konuma düşürür. Buna günümüzdeki aklıma gelen en güzel mobil oyun örneği Kafa Topu 2. Oyunda belli ürünleri seviyen ilerledikçe alabilirsin, hatta para yatırarak normalde zaman harcayarak kasacağın oyun puanını satın alarak, ürünü daha hızlı alabilirsin. Maç yaptığın zaman, senin seviyendeki karakteri zamanla alan adamlarla aynı ligde kapışabilirsin. Burada senin yaptığın şey sadece takviye almak olur. Bu seçenekte oyuncuların bulunduğu seviyenin üstündeki niteliklerde bir ürünün olmuş olmuyor. Sadece zamandan tasarruf ederek almış oluyorsun, ancak oyunda bazı karakterler parayla satılıyor ve bu karakterleri oyunda zaman harcayarak da alamıyorsun. Örneğin 22 level'sın ve bir paralı karakter aldın. Senin karşına gelebilecek olan rakip 20-30 level arasındaki adamlar, ancak senin 30 level adamdan endişe etmene gerek yok çünkü sen oyundaki 30 level'a kadar olabilecek en güçlü karakteri aldın. İşte burada işe p2w giriyor bu noktadan sonra oyun para yatırmadığın sürece seni güçsüz durumda bırakıyor ne kadar vakit harcarsan harca sen o adamın seviyesine para yatırmadan gelemiyorsun. Sana tane tane anlattığım p2w olayını anlamadıysan forumda p2w nedir adlı konudaki açıklamayı okuyabilirsin ki internette de ne olduğu güzelce anlatılmış. Sen her şeyi biliyorsun orası haşa doğrudur ama sen yine de bak ben geri zekalı olduğumdan senin gibi pek anlama kabiliyetim yok kusuruma bakma.

"Ben bu adamı anlamıyor muyum, bir yerde farklı bir şey mi söylüyor da ben anlamıyorum?"

"Oyunda para verenlerin üstünlük elde ettiği oyunlardır" Clash of Clans'ta para yatıran kişi üstünlük elde ediyor hiçbir üstünlük sağlamayan skin almıyor sonuçta değil mi? Clash of Clans'ta takviye falan alınmıyor direkt her şeyi alabilirsin. Yazıyı da forumda P2W nedir diye yazıp Recep baltaşın cevabından aldım.

Arkadaşım sen önce başkalarını cahil yerine koyacağına kendine bir bak. "ben bu adamı anlamıyor muyum, bir yerde farklı bir şey mi söylüyor da ben anlamıyorum?" diyerek kendine bir bak. Güzel kardeşim bak tane tane söylüyorum bakalım anlayabilecek misin beni? Senin P2W zannettiğin şey oyunda hızlıca yüksek level olduğun zaman diğer tüm üst seviye oyuncularla aynı kategoride oynadığını sanmak vs. p2wdeki olay öyle olmuyor P2W de oyun sana bir ürün sunar. Bu ürünü normal oyun içi puanlar vs ile alamazsın, sadece para vererek alabilirsin. Bu sayede diğer oyuncuların önüne geçmiş olursun ki bu da sen oyuna para yatırmazsan oyunda seni geri konuma düşürür. Buna günümüzdeki aklıma gelen en güzel mobil oyun örneği kafa topu 2. oyunda belli ürünleri seviyen ilerledikçe alabilirsin, hatta para yatırarak normalde zaman harcayarak kasacağın oyun puanını satın alarak, ürünü daha hızlı alabilirsin. Maç yaptığın zaman, senin seviyendeki karakteri zamanla alan adamlarla aynı ligde kapışabilirsin. Burada senin yaptığın şey sadece takviye almak olur. Bu seçenekte oyuncuların bulunduğu seviyenin üstündeki niteliklerde bir ürünün olmuş olmuyor. Sadece zamandan tasarruf ederek almış oluyorsun, ancak oyunda bazı karakterler parayla satılıyor ve bu karakterleri oyunda zaman harcayarak da alamıyorsun. Örneğin 22 level'sın ve bir paralı karakter aldın. Senin karşına gelebilecek olan rakip 20-30 level arasındaki adamlar, ancak senin 30 level adamdan endişe etmene gerek yok çünkü sen oyundaki 30 Level'a kadar olabilecek en güçlü karakteri aldın. İşte burada işe P2W giriyor bu noktadan sonra oyun para yatırmadığın sürece seni güçsüz durumda bırakıyor ne kadar vakit harcarsan harca sen o adamın seviyesine para yatırmadan gelemiyorsun. Sana tane tane anlattığım P2W olayını anlamadıysan forumda P2W nedir adlı konudaki açıklamayı okuyabilirsin ki internette de ne olduğu güzelce anlatılmış. Sen her şeyi biliyorsun orası haşa doğrudur ama sen yine de bak ben geri zekalı olduğumdan senin gibi pek anlama kabiliyetim yok kusuruma bakma.

LoL'de de lvl satılsın o zaman 5TL verirsen maçın başında 3lvl başlıyorsun adam 1 lvlken ama adam oynarsa o da 3lvl olacak. Bu örnekte P2W değil sana göre. Veya CS:GO'da 50TL vereni tabanca roundunda ak ile başlatalım adamlarda para biriktirip alabilecek.

Let's see.

•Can pay to instantly upgrade buildings which can take weeks to upgrade normally.

•Can instantly train any troops you want.

•Don't even need to use the troops cause you can buy all resources you can GET from raiding without actually raiding.

No, Clash of Clans is solely a skill based Game.

Al sana internetten başka bir yorum getirdim anla diye.

Son düzenleme:
Clash of Clans P2W diyen arkadaşlar olmuş çok güldüm. P2W oyun nedir görmek istiyorsanız Rise of kingdoms oynayın. Eğer bu oyuna para vermiyorsanız isterseniz tüm zamanınızı ayırın gene de bir dışkıdan farkınız olmuyor. :D:D:D:dd

Böyle saçma bir mantık var mı dostum? Sence daha kötüsü var diye P2W değil mi diyeceğiz?

Böyle saçma bir mantık var mı dostum? Sence daha kötüsü var diye P2W değil mi diyeceğiz?
Kendim için konuşuyorum; Eğer para basan adam sadece zaman olarak önüne geçebiliyorsa bence o oyun kesinlikle P2W değildir. Ama yerine göre parayla özel silahlar veya özel generaller açılıyorsa P2W'dir. Benim kriterim budur ve kimse değiştiremez.

Kendim için konuşuyorum; eğer para basan adam sadece zaman olarak önüne geçebiliyorsa bence o oyun kesinlikle P2W değildir. Ama yerine göre parayla özel silahlar veya özel generaller açılıyorsa p2W'dir. Benim kriterim budur ve kimse değiştiremez.

P2W öznel bir şey değil ki senin fikrini kimse değiştiremesin LoL.

Yeni konular

Geri
Yukarı