P2W Olmayan Oyun Önerisi

Soykan Soycan

Kilopat
Daha fazla  
Artık parayı veren düdüğü çalar olayından çok sıkıldım. Bana para yatırmadan da oynayabileceğim oyun lazım. Ücretsiz oyun olursa benim için daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Para yatırmadan gelişmesinin imkanı yok. Premium hesabın verdiği avantajlarla normal oyuncu arasında baya fark var.

Artık parayı veren düdüğü çalar olayından çok sıkıldım. Bana para yatırmadan da oynayabileceğim oyun lazım. Ücretsiz oyun olursa benim için daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Dota 2, League of Legends, Team Fortress 2, Battlerite, No More Room in Hell, Codename CURE, Fistul of Frags oyunlarını öneririm.
Bazı arkadaşlarım Paladins oynuyor. P2W olayı olup olmadığını bilmiyorum.
Team Fortress 2 on Steam
Dota 2 on Steam
Battlerite on Steam
League of Legends'a Hoş Geldin
Paladins® on Steam
Codename CURE on Steam
Fistful of Frags on Steam
No More Room in Hell on Steam

@26318 ama bu oyunda şöyle bir şey var; savaş meydanında her tank eşit. Yani karşındaki adamın ''premium'' hesap sahibi olması savaş meydanına etki etmiyor. Ayrıca sürekli bir gelişme veya seviye atlama mantığında olmadığı için yine bir denklik söz konusu. Her zaman en yüksek seviyede savaşa girmeye gerek yok. İstediğin seviyede oynuyorsun oyununu. Seviye 5 bir tank aldığında karşına yine benzer özelliklerde seviye 5 tank geliyor. Adamın ''premium'' hesabı varsa da savaş sonunda ekstra deneyim puanı kazanıyor ama bunun diğer oyuncular ile bir ilgisi ve haksız rekabeti doğuracak bir durumu yok.

Kesinlikle Fortnite. DayZ, H1z1, PubG vs. piyasadaki hemen hemen her türlü BR konseptli oyunu oynadım, çoğu zaten optimizasyon özürlü, oyunlar. Hele PubG bana kalırsa aralarındaki en kötüsü diyebilirim. Gerçekçiliği abartıcaz diye karakterlerin movement'ını üsküdar vapuru gibi yapmışlar, amma velakin daha paraşütle atlarken, evin çatısına değil de tavan arasına paraşütle sıkışmayı düzeltememişler.

Kısaca eğer BR tarzı oyunları seviyorsan Fortnite 10 numara oyun. İster solo, ister duo, ister 4 kişilik arkadaş grubunla gir son zamanlarda hiçbir oyun bundan aldığım tadı vermiyor.

Ayrıca görünür hiçbir önemli bug'ı yok, FPS problemi de yok (1050ti ve i5 4460 ile 1024*768'te 300-350 FPS alıyorum.) Diğer oyunlardaki gibi yeni bir match için onlarca dakika beklemiyorsun, match arattığın zaman 10 sn. içinde direk eşleştiriyor seni 100 kişiyle.

Genel olarak para verip aldığınız oyunlar P2W değildir. DLC olarak bazı firmalar P2W olayına çevirmeye çalışıyorlar ama genelde durum bu. Bunun dışında ücretsiz olarak indirdiğiniz bütün oyunlar bir tür P2W olmak zorunda. Devamlılığı sürdürmek adına buna mecburlar. Ücretli oyunlara yönelin derim. Benim bazen 15 TL verdiğim oyundan 25 TL kazandığım bile oluyor düşen eşyalardan.

Para yatırmadan gelişmesinin imkanı yok. Premium hesabın verdiği avantajlarla normal oyuncu arasında baya fark var.

Dota 2, League of Legends, Team Fortress 2, Battlerite, No More Room in Hell, Codename CURE, Fistul of Frags oyunlarını öneririm.
Bazı arkadaşlarım Paladins oynuyor. P2W olayı olup olmadığını bilmiyorum.
Team Fortress 2 on Steam
Dota 2 on Steam
Battlerite on Steam
League of Legends'a Hoş Geldin
Paladins® on Steam
Codename CURE on Steam
Fistful of Frags on Steam
No More Room in Hell on Steam
Premium hesabın tek farkı tanklarının zırhının bir tık daha kuvvetli olması, oyunda 15.000+ maçım oldugu için alıştım artık. O zırhları da doğru noktalardan delebiliyorsun. Mesele oyunu oynamayı bilmek, bilmeyen adam o zırhı delemez ama bilen nokta atışıyla patlatır.

Geri
Yukarı