2 aylık sporda ne kadar kilo verilir?

iiamygttt

Picopat
Daha fazla  
Herkese selam. 1.80 95 kiloyum. Kilomda yıllar içinde sürekli inişler çıkışlar oldu ama şu an en kilolu dönemimdeyim yaklaşık 1 aydır spora gidiyorum ama çok istikrarlı değil. Önümüzdeki bayrama kadar(yaklaşık 2 ay) 1.5 saat idman+yarım saat kardiyo ve düzgün bir beslenme ile verebileceğim Max kilo ne kadar olur? Malum yaza böyle girmemek lazım😅

Son düzenleyen: Moderatör:
Bize sorduğuna göre kilo almazsan şükret
Spor konusunda bilgiye sahibim fakat vücud geliştirme sporları konusunda detaylı bilgim yok.Aslında sormak istediğim verilmesi gereken doğru kilo kaç olmalı? zamanında pek çok kez kilo verdim fakat çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.Sizlere sormamım nedeni de doğru olanı öğrenmek.Bu site bunun için yok mu zaten?Aralıklı sürelerle Fitness yaptım da zaten.Sadece son 3-4 aylık süreçte aldığım kilo rahatsız edici.☺️

2-8 arası verilen kilo gözle görülcek şekilde etki eder mi?Aynı sırada yağ yakıp kütle de kazancağım çünkü.

İlk 1.5 ay yaklaşık 5 kilo vermiştim, ödemi attığım için sonraki 2-3 ayda 1-2 kilo verebilmiştim ve motivasyonum kırılmıştı. Sonra yavaş yavaş bıraktım.

2-8 arası verilen kilo gözle görülcek şekilde etki eder mi?Aynı sırada yağ yakıp kütle de kazancağım çünkü.

Aktivite seviyene ve aldığın kaloriye göre değişen bir şey.

Aynı sırada yağ yakıp kütle kazanmak oldukça zordur, genelde insanlar bu ikisi için ayrı dönemlere girerler. İkisini aynı anda yapmaya çalışırsan muhtemelen çok bir değişiklik olmaz.

Sadece yağ yakma dönemine girersen bu süreçte kas kaybı da yaşayacaksındır.

2-8 arası verilen kilo gözle görülecek şekilde etki eder mi? Aynı sırada yağ yakıp kütle de kazancağım çünkü.

Fitnessa yeni başlayan biri az da olsa kas kazanıp yağ yakabilir ama sizin kilonuz ideal kilonuzdan oldukça uzakta maalesef. Siz 2 ayda minimum 95 kilodan 90 kiloya inseniz bile kas kaybı yaşayacaksınız. Ama düzgün iradeli bir şekilde devam ederseniz her hafta kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksanız o yüzden çok dert etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı