P40 Lite için Custom ROM önerisi

Daha fazla  
Meslek
NCR Trooper
Arkadaşlar Google hizmetlerinin olmamasından çok sıkıldım bu yüzden Custom ROM atmayı düşünüyorum fakat herhangi bir ROM bilmiyorum. Öneriniz var mı?

Arkadaşlar Google hizmetlerinin olmamasından çok sıkıldım bu yüzden Custom ROM atmayı düşünüyorum fakat herhangi bir ROM bilmiyorum. Öneriniz var mı?
Eski yazılıma "downgrade" yaptıktan sonra LZPlay ile Google hizmetlerini yükleyip sonra istediğiniz sürüme dönebilirsiniz. Ben bu şekilde EMUI 12'yi Google ile beraber kullanabiliyorum. Google News hariç her şey çalışıyor.

@the doppler effect Hocam iyi akşamlar. Şu an hâlâ EMUI 12'de GMS kullanabiliyor musunuz? Yani sertifika hatası veriyor mu?
Evet kullanabiliyorum, zaman içinde yayınlanan sistem güncellemeleri kurulumu bozmadı. Sertifika hatası çıkmıyor karşıma, ama kazara bir keresinde Google Play Hizmetlerini güncellemem sonucu hata almaya başlamıştım ve durumu düzeltmem saatlerimi aldı. Kurulumu yaptıktan sonra Google hesap yöneticisi gibi bilumum Google uygulamalarının kurulumlarını gerekmedikçe kurcalamayın.

Eski yazılıma "downgrade" yaptıktan sonra LZPlay ile Google hizmetlerini yükleyip sonra istediğiniz sürüme dönebilirsiniz. Ben bu şekilde EMUI 12'yi Google ile beraber kullanabiliyorum. Google News hariç her şey çalışıyor.
Hocam eski yazılım dediğiniz EMUI 10'mu?

Peki eski sürümü nereden, nasıl indirdiniz? HiSuite uygulamasından falan da baktım ama bulamadım.
Ben yaptığım zaman XDA Developers sitesinden bulmuştum ama şu an baktığımda bulamadım, SEO bozulmuş ya da Huawei tarafından teliflenmiş olabilir. Neyse ki YouTube'a yüklemeyi akıl eden birileri var :)

Downgrade:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Downgrade sonrası kurulum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Bu işlemler ciddi sabır istiyor, herhangi bir adımda hata alıp başa dönmek ya da internetin derinliklerinde çözüm aramak zorunda kalabilirsiniz. Hazırlıklı olun bu duruma.

Geri
Yukarı