P43T-ES3G Anakarta uyumlu ekran kartı tavsiyesi

Marcovnikov

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktada belirttiğim gibi bilgisayarımdaki anakarta göre ekran kartı arıyorum. Pc biraz eski ama şuan skyrim fifa 14 gibi oyunları normalin altında bir grafikte oynayabiliyorum. Buna güvenerekten ekran kartımı yenilersem performansın oldukça artacağına inanıyorum. Anakartın üretivisi gigabayt ve modeli P43T-ES3G. Almayı planladığı ekran kartları gtx 630 tarzında biirşey. Uyumlu olur mu acaba? Yada anakart dışında uyumlu olması gereken başka parça var mı? Açıklayan olursa sevinirim şimdiden sağolun.

Agp harici bütün ekran kartlarını takabilirsiniz. Fakat üst seviye kartlar ile darboğaz yapabilir işlemciniz.

Hmm anladım, peki işlemcinin anakartla uyum durumu nasıl oluyor misal olarak mesela bu anakarta i3 veya i5 takılabir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pin sayısı ile uyum oluyor. Mesela 1150 pin işlemci ile 1150 anakart uyumludur.Yani i5 işlemci ile i3 işlemcinin pin sayıları aynı ise aynı anakarta takılabilir. Ama sizinki 775 pin olduğu için i3, i5, i7, takılmaz. En fazla core 2 quad veya core 2 extreme takabilirsiniz.

GIGABYTE TECHNOLOGY Socket 775 - Intel P43 - GA-P43T-ES3G (rev. 1.3)

Burdan bakabilirsiniz hangi işlemcileri desteklediğine.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı