P45T-C51 anakart ve Q8200 işlemciye overclock yapmak

fuatkorkmazz34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

P45T-C51 anakartım, Q8200 işlemcim var.

Stock fanla overclock yapabilir miyim? Yapabilirsem kaça kadar yükseltmeliyim? Ve nasıl yapabilirim?

Eski kasamda bunu denemek istiyorum, overclock yapmaya hevesim var :D

İlk önce adım adım FSB artırın, ne zaman mavi ekran ve açılmama gibi bir sorun gerçekleşirse BIOS sıfırlayın. FSB'de ulaşabildiğiniz son noktayı unutmayın ve sisteme biraz voltaj vererek yeniden FSB artırımı yapın. Tabii sıcaklıkları ve stabiliteyi ölçmeyi unutmayın.

Ekran kartım rx550.

Aşırı derecede darboğaz yapıyor.Normalde bu kadar yapmaması gerekirken yapıyor.
O zaman bir 3 Ghz deneyin. FSB 420 olsun :).
@fuatkorkmazz34 kaç derece şuan boşta, merak ettim de, benimkiyle karşılaştırmak istiyorum :):
1614972094293.png

O zaman bir 3 Ghz deneyin. FSB 420 olsun :).
@fuatkorkmazz34 kaç derece şuan boşta, merak ettim de, benimkiyle karşılaştırmak istiyorum :):
Eki Görüntüle 908327
Denicem,internetten nasıl yapılır onu araştırıyorum.Daha önce hiç yapmadım çünkü.

Direkt yanına yapıştırdım daha rahat kıyaslaman için.Birde rx550ye bu kadar darboğaz normalmi? Hiç oynatmıyor.

Dosya Ekleri

• overclock.png
    overclock.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 24
Birde RX 550'ye bu kadar darboğaz normal mi?
Normal. Ve karşılaştırınca gördüm ki, sizinki fazla V çekiyor, pardon benimki az çekiyor. Arada acayip bir fark var, ve benimki düşük olmasına rağmen yanıyor. Bir PSU ve soğutma şart bana.
OC Cell Menu'den yapılıyor sizin anakartta. Şurayı 420 yap yeter @fuatkorkmazz34 :
1614973094239.png

Normal. Ve karşılaştırınca gördüm ki, sizinki fazla V çekiyor, pardon benimki az çekiyor. Arada acayip bir fark var, ve benimki düşük olmasına rağmen yanıyor. Bir PSU ve soğutma şart bana.
OC Cell Menu'den yapılıyor sizin anakartta. Şurayı 420 yap yeter @fuatkorkmazz34:
Eki Görüntüle 908356

Direkt yükseltmek sıkıntı yapmaz değil mi? Az az yükseltipmi denesem acaba?

Bir de başka bir şey değiştirmeme gerek kalır mı? Voltaj vb gibi.

Ha bir de RAM hızınızı en düşüğe çekin yazmayı unuttum. FSB teker teker veya beşer beşer artırın açılmadığı zamandan sonra voltaj verin en düşüğünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı