P55-US3L Anakart ve i7 870 Sisteme GTX 970 Takılır mı?

İşlemcin biraz düşük nesil ondan dolayı zayıf. Anakart yeterli. Şöyle söyleyeyim kaldırır fakat bilgisayar işlemciye çok yüklenir ve ekran kartını çok kullanamaz. Daha düşük bir ekran kartı GTX 820m gibi bir ekran kartı alabilirsin ama benden tavisye yeni bir işlemci al. bu işlemci göstereceğim 2 işlemciden biri olabilir ve GTX970 ile bir oyun canavarı olabilir. Intel Core i5 9400F Socket 1151 2.9GHz 9MB Önbellek 14nm İşlemci - Vatan Bilgisayar Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Önbellek 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar bu iki işlemci GTX 970 gibi güçlü bir ekran kartına uygun olabilecek işlemcilerdir.

En az 3.nesil i7 tercih etmen gerekiyor, aksi takdirde pek düşünmüyorum ama belki 3.nesilde bile olmayabilir. 4.nesilde garanti olur.

Konu hortlatmak gibi olacak ama, ben i7-870'i anakartımdan dolayı 2.93 GHz da çalıştırmak zorunda kalıyorum ve RX 470 ekran kartına dar boğazı 0, %100 besliyor yani sorun olmaz bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı