P5G41T-M LX SATA kaç destekliyor?

OrTiKaN

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. Benim P5G41T-M lx anakartım var. İçinden çıkan 2 adet sata kablosu var. Bilgisayarımda 1 tane kırmızı sata kablosu takılı. Yenilerini takmamıştım. SAMSUNG HD 160JJ 160GB lık bi harddiskim var. Şimdi soruma gelicek olursak anakartımda 4 tane sata yeri var. Ben baya önceden bilgisayarın içini temizlemek için komple sökmüştüm ve sata yeri sanki farklıydı ve bir türlü yerini hatırlayamadım. Anakartım sata kaçı destekliyor harddiskim sata kaçı destekliyor nere takmalıyım yardım edin :( Anakartımın kutusunun arkasında sata 3Gb/s yazıyor. Nereye takıcam anlamadım bide bu sata konusunda geniş bi bilgi verirseniz çok makbule geçer. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakarttan bende var. En fazla SATA II'ye kadar destekler. SATA III performansı bekleme.
merhaba konu uzun süre önce konusulmus ama ihtiyacım olan bir soru sormak istiyorum.Bu anakart ssd destekliyormu? samsung 750 evo 3.0 bir ssd alıcam ama anakart 2.0 destekliyor demişsiniz.Anakartım ssdyi görmez mi? Yoksa görürde hız samsungun garantilediği 450 mb/s hızından düşük mü olur? 7200 rpm seagate hard diskten daha iyi iş görür mü? Bilginiz varsa yanıtlarsanız sevinirim iyi aksamlar

Merhaba @FallenKings . Bu anakart SSD destekler. Desteklemede sıkıntı yok. Ama bu anakartta SSD'nin göstereceği performans SATA II düzeyinde. Yani SATA III desteği bulunmuyor. SATA II de 200-280 mb/s. HDD ile kıyaslama yaparsak yine performans açısından HDD'den daha hızlıdır. Bu farkı o zaman bu anakartı kullandığımda ilk defa görmüştüm.

Anakartınızda 4 xSATA 3 Gb/s portu bulunmaktadır. SATA II destekliyor. Sabit diskinizi herhangi bir porta takabilirisniz.
Mikail Bey bu anakarttan bende 10 tane var. Sata III Harddisk taksam uyumsuzluk, sistemde yavaşlama gibi bir sorunla karşılaşırmıyım? 1 TB harddisk takmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı