P5G43T-M PRO anakarta Q8400 takınca sistem açılmıyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 3500 işlemci rx580 ekran kartı asrock a320m hdvr4 anakart highpower 500w psu
Eski işlemcim Q6600, onu takınca çalışıyor ama Q8400'ü takınca çalışmıyor. BIOS güncelledim, BIOS pili tak çıkar yaptım, RAM tak çıkar yaptım, farklı RAM'le denedim... İşlemci başka sistemde çalışıyor.
Sistem
  • GTX960 4 GB.
  • Q6600.
  • 8 GB RAM 4x2 ramexel.
  • 500Watt PSU.
  • SanDisk SSD.
  • ASUS P5G43t m Pro anakart.
@Recep Baltaş.

BIOS pilini çıkarıp 15 dakika civarı bekleyince de düzelebilir. Bendeki LGA775 anakartlarda da sürekli işlemci değişikliği yaptığımdan dolayı ya jumper ile ya da pilini söküp beklemekle çözüyorum. RAM'in hızları, modelleri nedir? Q8400'ü çalıştıran sistemin bileşenleri nedir?

BIOS pilini çıkarıp 15 dakika civarı bekleyince de düzelebilir. Bendeki LGA775 anakartlarda da sürekli işlemci değişikliği yaptığımdan dolayı ya jumper ile ya da pilini söküp beklemekle çözüyorum. RAM'in hızları, modelleri nedir? Q8400'ü çalıştıran sistemin bileşenleri nedir?

Hocam vallahi ne diyeyim 3 yıl önceki konuyada çözüm bilemiyorum o sistemin üzerine üç tane sistem değiştirdim.

Hocam vallahi ne diyeyim 3 yıl önceki konuyada çözüm bilemiyorum o sistemin üzerine üç tane sistem değiştirdim.

Ha tarihe bakmamışım hiç, Recep hoca yazmıştı en son :) Ben de LGA775 konusu olduğu için bildiğimi yazayım dedim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı