P6200 işlemcim sanallaştırma desteklemiyor

Kullanıcı1355

Hectopat
Herkese merhaba. Sunucu işletim sistemleri dersi için sanal bir makine kurmalıyım. Fakat işlemcim sanallaştırma desteklemiyor. İşlemcim P6200 ve laptop kullandığım için işlemci değiştirme şansım yok. Ne yapabilirim bu durumda?

Öncelikle hocam Virtualbox mı kullanacaksınız VMware mı? VMware ise ben sanal makine ayarlarından CPU kısmından İntel sanallaştırmayı kapatınca bir şekilde giriyordu sanal makineye ama sağlıklı değildi. Virtulabox ise bilmiyorum açıkcası ben eskiden Pentium 4 ile çalıştırdığımı hatırlıyorum. En olmadı destekleyen bir makineyi ikinci elde ucuza bulabilirsiniz. Bu arada işlemciniz hiç mi değişmiyor benim bildiğim PGA988 soketli işlemciler değişebiliyor sizin işlemcide PGA988 yani Socket G1 olması lazım.

Eski laptopların bir kısmında işlemci değişimi olabiliyor. CPU-z ile çipseti öğrenip yazabilirsin.

CPU update için uygun mu acaba?

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

WhatsApp Image 2020-09-29 at 22.16.35.jpeg

Öncelikle hocam Virtualbox mı kullanacaksınız VMware mı? VMware ise ben sanal makine ayarlarından CPU kısmından İntel sanallaştırmayı kapatınca bir şekilde giriyordu sanal makineye ama sağlıklı değildi. Virtulabox ise bilmiyorum açıkcası ben eskiden Pentium 4 ile çalıştırdığımı hatırlıyorum. En olmadı destekleyen bir makineyi ikinci elde ucuza bulabilirsiniz. Bu arada işlemciniz hiç mi değişmiyor benim bildiğim PGA988 soketli işlemciler değişebiliyor sizin işlemcide PGA988 yani Socket G1 olması lazım.
WMware kullanacağım.

Hocam öncelikle işlemciniz değişebiliyor. Değiştirebileceğiniz işlemciler burada. VMware ise CPU kısmından sanallaştırma seçeneklerini kaldırınca yazılımsal sanallaştırma yapıyordu ama dediğim gibi sağlıklı değil.
Attığınız linkteki soket rPGA988A fakat benim soketim rPGA989. Uyumsuzluk söz konusu olur mu?

Bu ürünlerin TDPleri sendekiyle aynı. CPU World'deki ürünlerin bir kısmının TDPsi yüksek olduğu için soğutma sistemi yeterli değilse ısıtma sorunu yaşatır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı