P7H55-M LX ECC ram aldım çalışmıyor

• Konuyu başlatan emra
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 3B

emra

Hectopat
Daha fazla  
Aynı sorunu bende yaşıyorum, anakartın desteklediği bir Ram aldım ve bilgisayara taktığımda bilgisayar açılmıyor. Bios güncellemesi falanda yapayım ama...:(

Arkadaşlar ben yeni bilgisayar aldım hiç uğraşmayıp, ramı iade ettim :D
Sorunun çözümü:
•Anakartı güncellemek ( Bazı anakartlar bildiğiniz gibi flash bellek ile güncelleniyor. Recep baltaşın videosuna bakabilirsiniz. =>
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)
• Ram bozuk olabilir.
• Anakartınızın 2. slotunun ddr3 olduğundan emin olunuz. ( Eski anakartların 2. slotu ddr2 oluyor bazen.)
• Anakart ram slotunun bozuk olup olmadığını kontrol ediniz. ( Kontrol etmek için çalışan ramı öbür tarafa takıp deneyin)

Denedim hepsini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Emra kardeşim anakartının modelini ve aldığın RAM'in marka ve modelini yazar mısın? Uyuşmazlık var mı kontrol edelim. Bios'u güncellemediysen rami çıkarıp güncelleme yap tekrar takıp kontrol et bakalım değişen bir şey var mı?

Emra kardeşim anakartının modelini ve aldığın RAM'in marka ve modelini yazar mısın? Uyuşmazlık var mı kontrol edelim. Bios'u güncellemediysen rami çıkarıp güncelleme yap tekrar takıp kontrol et bakalım değişen bir şey var mı?

Anakart: Asus'u P7H55-M LX

Ram: Samsung 8GB 2X4GB 2RX4 PC3-10600R DDR3 1333MHZ ECC Server RAM Reg-DIMM Memory
:D

Emra kardeş senin aldığın RAM ECC server RAM'leri olduğu için çalışmıyor. Asus anakartının sayfasından baktığım zaman orada ECC olmayan RAM'leri desteklediği yazıyor. Ramlerini ECC olmayan RAM'lerle değiştirmen gerekiyor.

Ekteki resimde Asus'un sayfasından ekran görüntüsü var.

Untitled-2.jpg

Emra kardeş senin aldığın RAM ECC server RAM'leri olduğu için çalışmıyor. Asus anakartının sayfasından baktığım zaman orada ECC olmayan RAM'leri desteklediği yazıyor. Ramlerini ECC olmayan RAM'lerle değiştirmen gerekiyor.

Ekteki resimde asusun sayfasından ekran görüntüsü var.
Sağol hiç dikkat etmemiştim.

2 x DIMM, Max. 8 GB, DDR3 1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory
Dual Channel memory architecture
buna uygun ram önerebilirmisiniz 8gb veya 4gb
link atarsanız sevinirim:)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı