P7P55D-E X3430 Uyumluluk Sorunu

Kalanlı Bölme

Kilopat
Yer
Anamur/Mersin
Şöyle ki, Aliexpress üzerinden X3430 aldım (toplamda 2 oldu) ve ikisini de çalıştırmadı. Almadan önce internette başka kullanan var mı diye baktım ve başlıktaki anakartım ile X34xx serisini kullananları gördüm ve aldım. İlk başta görüntü gelmeyince işlemci bozuk sandım. İkinci de çalışmayınca konu açtım işlemci mi bozuk anakart mı diye ama sonuç alamadım. Sonra işlemciyi satmaya karar verdim GeT ile, alıcıya dedim ki çalışmayabilir vs. ona göre al zaten iade edebiliyorsun diye. Şimdi adam işlemciyi almış ve yine Asus anakartında çalıştırmış ancak garip olan durum şu ki onun modelinin de Asus'un sitesine göre X3430 desteği yazmıyor yani ben daha LGA 1156 Asus'larda Xeon desteği yazanı görmedim de. Şimdi o çalıştırmış benim de çalıştırabilmem lazım P55 chipset üstelik anakartlarda bazı işlemcileri desteklememe sorunu mu çıktı? Veya BIOS sürümü Aida64'e göre 1601 (en güncel) ama acaba güncelleme yanlış mı gösteriliyor? Yoksa anakartın soketinde mi sorun var olabiliyor mu öyle bir şey bilmiyorum bilen varsa cevaplarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartınız varmı ? Eğer yoksa elinizdeki işlemci içinde görüntü birimi bulunmamakta görüntü alamazsınız. Bende de MS 7613 anakart var ve x3440 aldım gelmesini bekliyorum forumlarda araştırdığım kadarıyla herhangi bir sorun çıkartmıyor. Rus sitelerinde de bu ikili olarak satılıyor. Sizin anakartınızla da test videoları olan çok var ve herhangi bir uyumsuzluk çıkarmaması lazım.

Orasını bende anlamadım X3430 görüntü vermiyor çıkarıp i3 530'u takıyorum takır takır çalışıyor. Alan adamın anakartı P7Q57-M DO modeliymiş onda sorunsuz çalıştı diyor acaba bende nasıl çalışmıyor.
Bahsettiğim gibi sorununuz. Harici bir ekran kartı takmanız lazım görüntü alabilmek için. X3430 içinde malesef görüntü birimi yok anakart üzerinden bu yüzden görüntü alamazsınız.

Bahsettiğim gibi sorununuz. Harici bir ekran kartı takmanız lazım görüntü alabilmek için. X3430 içinde malesef görüntü birimi yok anakart üzerinden bu yüzden görüntü alamazsınız.
Yok hocam görüntü kartı takılı ekran kartı var ona rağmen alamıyorum görüntüyü. GT 1030 takılı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı