Çözüldü P8B75-M LX RAM uyumluluğu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

canr.can

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir RAM almak istiyorum. Şu an 2x2 GB RAM kullanıyorum. 8 GB'ye yükseltmek istiyorum ama RAM'dan pek anlamam. Anakart modelim P8B75-M LX (LGA1155) bu. Anlayan arkadaşlar, rica etsem uyumluluğu falan kontrol ederek ban RAM önerebilirler mi ya da anakartımın 8 GB destekleyip desteklemediğini ve hangi hızda alabileceğimi bana söyleyebilir mi? Teşekkürler şimdiden.

Çözüm
@canr.can Gecikme değerleri. Fazla takılmanızi gerektirmez, performans için en önemli faktör MHz (RAM frekansınız). DDR3 için en stabil çalışan frekans değerini, 1600 MHz olarak kabul ediyorum. Anakart desteğine göre 1600 öneririm. :)
1066/1333/1600 Mhz frekansında bellek alabilirsin. Toplamda 16 GB bellek desteğin var. 8 GB istiyorsan bundan iki tane alıp takabilirsin.

Çok teşekkürler arkadaşlar. Peki CL9 ve CL 11 farkı ne ve hangisini tercih edeyim, aynı zamanda 1600 MHz ile 1333 MHz arasında çok performans farkı olur mu?

@canr.can Gecikme değerleri. Fazla takılmanızi gerektirmez, performans için en önemli faktör MHz (RAM frekansınız). DDR3 için en stabil çalışan frekans değerini, 1600 MHz olarak kabul ediyorum. Anakart desteğine göre 1600 öneririm. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı