i3-3225 ve P8B75-M LX sistem toplama

3503

Kilopat
Şimdi elimde önceden sevdiğim ancak Crytek Directx 11'i bana hatırlatınca sevmediğim cins bir bilgisayarım var. Cins deyince hepsi de kötü değil canım:

• Galaxy geforce 9500 gt
  • 3GB RAM
  • İntel core 2 duo

İçinde 2 tane hdd var. Biri WD 500 GB'lık green power 500 GB, Seagate 160 GB. Bunlar kalcak. Bide kasa, DVD kalcak. Bunun dışında şöyle bir sistem düşünüyorum. Diğer mesajımdaki gibi power ve anakartı düşünüyorum. (Daha hayal yani.)
Siz bu iyimi bide bu fiyata daha iyi şeyler alabilirmiyim onu söyleyin.

• İntel Core i3-3225(stock fan)
  • Asus-P8B75-M LX anakart
  • Kingston Hyperx 1600 mhz 2x4 gb ram
  • Cooler Master 460 w elite power
  • Kingston 60 gb ssd(modelini bilmiyorum)
  • Asus gtx 650 directcu gddr5 1gb 128 bit

İntel istemenin sebebi nedir ? Oysaki amd işlemci seçersen daha ucuza daha performanslı ürün almış olursun.

Nedeni ilk bilgisayarm İnteldi ve ona alıştım. Eğer bana AMD uygun bişeyler söylersen düşünebilirim. Aslında bende aralarında kaldım. Siz ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçeye İntel toplanır mı Allah aşkına? :D AMD toplarsan çok daha ucuza gelir ve çok daha yüksek performans alırsın. İntel işlemciler yüksek performans düşkünleri ve bütçesi geniş olanlar içindir. Yoksa 2000 dolara İntel işlemci (Xeon E-5 serisinden bir işlemci) var.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı