P8H61 anakarta DDR1 RAM takmak

PolluxVega

Hectopat
Kuzenimde P8H61 model anakart var buna DDR1 RAM takmış şu anda ekrana görüntü gelmiyor kendi RAM'iyle denememize rağmen.
2 Tane tamirciye götürmüş anakart sorunlu demişler ve fahiş fiyat vermişler kendisine.
Bu konuda ne yapabiliriz deneyebileceğimiz bir şey var mı yoksa bu tarz anakart yanma gibi bir durum mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzenimde P8H61 model anakart var buna DDR1 RAM takmış şu anda ekrana görüntü gelmiyor kendi RAM'iyle denememize rağmen.
2 Tane tamirciye götürmüş anakart sorunlu demişler ve fahiş fiyat vermişler kendisine.
Bu konuda ne yapabiliriz deneyebileceğimiz bir şey var mı yoksa bu tarz anakart yanma gibi bir durum mümkün mü?

İşletim sistemi nedir?

Windows 10 olduğu için açılmıyor büyük ihtimalle. En azından ben öyle düşünüyorum. İşletim sistemini Bit değiştirmeye çalışın.

Daha önce bu şekilde çalışıyordu, ddr1 rami takınca ekrana görüntü gelmemeyi ve "uyku moduna geçiyor" demeye başladı, hard diski çıkarınca da gelmiyor en azından bios ekranı gelmeli o da yok

Hocam o anakart DDR3. DDR3 anakarta DDR ram takılmaz ki. Anakartın RAM slotlarını yaktı kuzeniniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'u DDR1 RAM ile çalıştıramazsın ama dediğin gibi en azından BIOS'u açması gerek. DDR2 takma şansınız yok mu?

Bildiğim kadarıyla slotlar uymaz ddr2 ramde, ddr3 il ddr1 aynı diye biliyorum

Hocam o anakart DDR3. DDR3 anakarta DDR ram takılmaz ki. Anakartın RAM slotlarını yaktı kuzeniniz.

Galiba öyle oldu anakart arıyoruz şu anda, ama bilgisayar çalışıyor yani yanma gibi bir durumda çalışmaması gerekmez mi ram slotları da olsa

Yeni konular

Geri
Yukarı