Packard Bell Easy Note TJ75 El Capitan Boot Sorunu

csensincan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba;

Çok uzun zamandır Packard Bell Easy Note TJ75 marka bilgisayarıma Mac işletim sistemini kurmaya çalışıyorum. Bir çok problemle karşılaşmama rağmen yine de vazgeçtim. Şu an bilgisayarım da El Capitan 10.11.4 sürümü yüklü. Benim tek sıkıntım ekran kartı idi (ATI Mobility Radeon HD 5650) forumunuzda ki El Capitan'ı indirip kurulum başlangıcında Graphics Injector Menu Altında > Inject EDID > Inject Intel > Load Video Bıos seçeneklerini kaldırdım ve Ekran kartını zahmetsizce kurmayı başardım. Fakat şu anda boot ve ses kartı sorunu yaşıyorum. Max OS X Snow Leopart'ta bu sorunların ikisi de yoktu. Forumdaki Boot yöntemlerini denedim. Multi Best ile denediğim de ekran kartı pasif oluyor sistem çok geç açılıyor yada hiç açılmıyor. Clover ile denediğim de ekran kartı aktif fakat Klavye + Mouse bir de USB sürücülerim çalışmıyor. USB üzerinden boot ediyorum oda her zaman tam olarak çalışmıyor bazen defalarca yeniden başlatıyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sistem Özellikleri;
CPU Cinsi - hızı: Intel Core i5-430M - 2.26 Ghz - 3 MB L3 Cache
Ekran Kartı: Ati Mobility Radeon HD5650 - 1 GB (Paylaşımsız) DDR3
Bellek: 6 GB
Bellek Tipi: DDR3
Sabit Disk: 500 GB - SATA
Optik Sürücü: DVD Dual Yazıcı
Kablosuz: 802.11 a/b/g/n
Ses Kartı: Realtek Audio

Multibeast ' de sadece Clover yükler. Bootloader kurulumunu yaptıktan sonra iş bitmiyor. Bundan sonra yapman gereken USB / EFI içinden sistemin sorunsuz açılmasını sağlayan dosyaları (config.plist, kext vs) HDD / EFI içine kopyalamak. Burada nasıl yaplcağını ayrıntılı anlattım:
OS X El Capitan RAW 10.11.4 Güncel Kurulum İmajı
[Rehber] Clover ile Laptop'lara OS X Kurulumu
Ses için şu rehberleri incele:
Ses tanıtamadım. Nasıl yapmam gerekiyor?

Kurulumu sağlıklı yapabildinizmi ? bende de tj75 i5 var kurmak istiyorum sierra yada hp pavilion dv3 i7... hp de denedim fakat başarılı olamadım pb tj75 de deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı