Packard Bell TS44HR El Capitan "Boot OS X from HDD" Sonrası Siyah Ekran Sorunu

Makaleler
1
Yer
Ankara - KKTC
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle iyi geceler. Bilgisayarım:
  • Packard Bell TS44 HR
  • Intel i5 2410M işlemci
  • GT 540M ekran kartı
  • Intel HD 3000 dahili ekran kartı
Sitenizde El Capitan 10.11.4 kurulumunu sorunsuz gerçekleştirdim. Fakat kurulum bitiminde yeniden başlattıktan sonra, Boot Mac OS X from HDD 'ye bastığımda bilgisayarım ya hiç tepki vermiyor ya da komutlar bittikten sonra ekran gelmiyor, siyah ekran kalıyor. Yarım saat bekledim yine bir şey değişmedi. Nvidia ekran kartımı BIOS'tan kapattım, inject Intel satırındaki +'yı kaldırdım ve InjectEDID satırını + yaptım yine tepki vermedi. -x komutunu girdim yine tepki vermedi. Hiçbir ayar değiştirmezsem ancak komuta benzer yazıları görebiliyorum ama sonrasında siyah ekran kalıyor. Siyah ekran sanki piksel piksel gözüküyor ve güç tuşuna bastığımda ekran tamamen kapanıyor, tekrar basarsam yine piksel piksel siyah gözüküyor. BIOS menümde SATA:AHCI dışında başka ayar yapamıyorum ve bildiğim kadarıyla UEFI desteklemiyor bilgisayarım.

Tam bunları yazarken bir şekilde güvenli modda açıldı bilgisayarım. Ama güvenli modda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bu problemleri aşmam için. Bu problemleri tekrar yaşamamam için ne yapmam gerekir?

Güncelleme.

Sorunlarım aynı şekilde devam ediyor. İki gündür gece, gündüz uğraşıyorum ama hatamı bulamıyorum. Kaç kere tekrar kurulum USB'si hazırlayıp tekrar kurulum yaptım ama değişen bir şey yok. Inject Intel seçeneğini kaldırmazsam Bluetooth hatası alıyorum, Inject Intel seçeneğini kaldırıp Inject EDDIT(Sanırım böyleydi) seçeneğini işaretlersem hiç bir şekilde BOOT edemiyorum, bilgisayarım hiç tepki vermiyor. Sadece -x ile girebiliyorum. Yalnız bu dediklerim kurulumdan hemen sonra boot ederken değil, hiç bi sürücü yüklemesem bile kapatıp daha sonra boot etmek istediğimde gerçekleşiyor. Kurulumdan hemen sonra iki üç defa deneyerek Inject EDDIT ile BOOT edebiliyorum.

Ayrıca bir sorunum daha var,

Bootloader yüklemeye çalıştığımda Windows'um boot olmuyor.boot0ss vb. hatalar veriyor. Üstelik Clover Bootloader da yükleyemiyorum. Harddiskim MRB formatında ve sistemim bildiğim kadarıyla Legacy. Neden bildiğim kadarıyla diyorum, Aida64'te Insyde Efi yazıyor ama BIOS'da böyle bi yazı veya ayar yok ve Windows içerisinde System Information'da Eski yazıyor. Ayrıyetten Paragon Partition Manager'de harddiskim MRB formatında gözüküyor. İlk önce Multibeast ile hem Legacy hem UEFI Bootloader yüklemeye çalıştım olmadı. Daha sonra Clover Bootloader ile kendim yapmaya çalıştım, rehberdeki anlatılanlara göre hem UEFI olmayan MRB formatında disk için kısmındaki göre yaptım hem de UEFI sistemler kısmında anlatılanlara göre yaptım yine aynı şekilde. Her bootloader yükleme işlemim arasında hem Windows'a hem de Hackintosh için ayırdığım bölüme format attım. Ve sistemleri tekrar yükledim ama nafile. Aida64'te yazdığı gibi sistemim UEFI destekliyse harddiskimi GPT şeklinde formatlama imkanım var mıdır? Varsa bir de o şekilde sadece El Capitan temiz kurulum deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı