Packard Bell EasyNote-TS11HR Aşırı Sıcaklık/Fan dönmemesi

Mustafaydogdu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar. Packard Bell Easynote TS11-HR modelli notebooka sahibim. Oyunlarda aşırı fps düşmesi problemim var. Eskiden en yüksek grafiklerde oynadığım oyundan 190 fps alırken şuanda en düşükte 40 fps alıyorum(max) driverleri güncelledim, 8.1den Windows 7'ye geri döndüm ama yine aynı şekilde, bilgisayarımın içini açıp termal macun yenilemesi yapacaktım ki, yaklaşık 2 ay önce değiştirdiğim macunlar aynı şekil duruyordu eskimemiş yani. Bugün de fark ettim ki bilgisayarımın fanı dönmüyor, bilgisayar kapalı iken iğne ile ittirdim biraz belki çalışır diye yine aynı şekilde dönmüyor. Notebook soğutucusu kullansam da sadece alttan soğutma verdiği için içerisindeki sıcak havayı dışarı atamıyorum.. Bana ne şekilde bir öneri sunarsınız? En son CPUID HWMonitor ile baktığımda işlemcim 101 derece göründü ve bilgisayarım kapandı. Yardımınıza muhtacım.
-Bu mesajı bile ağ destekli güvenli moddan girerek yazdım. Bilgisayarda duramıyorum chrome'da bile kasma yapıyor, hiç bir şey yapamıyorum. 30 dakika içinde kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu bulmuşsunuz zaten. En yakın teknik servise götürün fan değişimi ve termal macun yenilemesi isteyin. Bu şekilde olmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı