Packard Bell marka laptopta format sonrası 0xc0000185 Hatası

csm44

Hectopat
Packard Bell marka eski bir laptopa, açılırken Packard Bell yazısında kalıyor diye format attım. Format sonrası 0xc0000185 hatası almaya başladım. Format USB'sini Rufus'la hazırladım.

1675810941956.png

Bad sector taramsı yapınca diksin belli bir yerine kadar yeşil olur. Devamında ise kırmızı olur ve bunu engellemek için yapılacak adımlar şöyledir.

1-)Bad Sector taraması yapılır.
2-)Çıkan sonuca göre her kutucuğun 1GB olduğunu varsayarsak ilk iki yüz kutucuk yeşil devamında 50 kutucuk kırmızı olduğunu ve devamının yeşil odluğunu düşünelim.
3-)İlk olarak diskten 1024x200 olacak şekilde 200GB'lık ilk bölüm disk C olarak bölünür.
4-)Bozuk olan bölüm 1024x50 olacak şekilde kullanılmayacak şekilde bölünür.
5-)Kalan alanda biçimlendirilerek disk D olarak kullanılır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra 50GB'lık olacak şekilde biçimlendirdiğiniz disk bölümünü Windows içinden kapatabilirsiniz. Ve bu sayede diskinizin sadece sağlam olan kısımlarını kullanmaya devam edersiniz.

Bilgisayar açılmadan bunu nasıl yapabilirim?

Sen bana bad sector taraması nasıl yapılır diye sordun. Aga eğer kalkıp 200GB disk varsa elinde Windows örneğin 100GB talep ediyorsa böl ikiye öyle dene. Olmadı harici olarak başka bilgisayara takıp tarama yapmalısın.

Usta Windows 10'u flash bellek ile başlatıp, testi HD Tune ile yapacağım. Sonucu buraya atarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı