Packard Bell TS11 laptopta BIOS açılmıyor

ktay

Kilopat
Daha fazla  
RAM
6
Merhaba,

Laptop asla açılmıyor; içini açıp komple temizledim, bütün soketleri söküp tekrar taktım, CMOS pilini çıkardım taktım, başka HDD denedim. Güç tuşuna bastığım anda görsel olarak ekleyeceğim şekilde açılıyor. Her türlü tuşa basarak açmayı denedim (Shift, F2, F10, F11, F12, ESC). Laptopun modeli Packard Bell TS11 HR603 tk, oldukça eski bir laptop.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-06 204445.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-06 204445.png
    349 KB · Görüntüleme: 28
Sanırım BIOS çökmüş o zaman. Bir bilgisayarcının programlama cihazı ile BIOS'u tekrar yazdırması lazım.
Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Yalnız az önce denerken şans eseri logo açılış ve sol altta f2 kısmı geldi ve biosa girebildim. Ama maalesef usb'den format için tekrar kapatıp açtığımda yine direkt olarak siyah ekranla karşılaştım, ve tekrar giremedim yine. Bu durum verdiğiniz öneri açısından bir fark yaratır mı ?

Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Yalnız az önce denerken şans eseri logo açılış ve sol altta F2 kısmı geldi ve BIOS'a girebildim. Ama maalesef USB'den format için tekrar kapatıp açtığımda yine direkt olarak siyah ekranla karşılaştım, ve tekrar giremedim yine. Bu durum verdiğiniz öneri açısından bir fark yaratır mı?

Eğer şans eseri bir şekilde girebilirseniz iki tuş kombinasyonu ile BIOS flash ekranına girebiliyor olmanız lazım. Biraz araştırıp size döneyim belki bilgisayarcıya ihtiyaç kalmadan BIOS yüklenebilir.

Çok teşekkür ederim Hocam, dönüşünüzü beklemekteyim.
Eğer şans eseri bir şekilde girebilirseniz iki tuş kombinasyonu ile BIOS flash ekranına girebiliyor olmanız lazım. Biraz araştırıp size döneyim belki bilgisayarcıya ihtiyaç kalmadan BIOS yüklenebilir.

Bios Flash Utilities - Packard Bell EasyNote LS11HR Service Manual [Page 67] | ManualsLib
Şimdi eğer ki şans eseri logo tekrar gelirse hemen boot menüsüne girin ve yukarıda anlatıldığı gibi hazırlanmış USB'yi takılı bulundurun önceden. Bu arada manual farklı bir modele ait fakat yöntem aynı.
Ek olarak BIOS dosyalarınızı kontrol ettim sitesinden iki farklı model var. Cihazınıza uygun olanı indirip içinden dos için olanı uygulayın.

Hocam maalesef tekrar giremedim. Bilgisayarcıya götürme önerinize uyayım en iyisi. Yardımınız için teşekkür ederim.
Bios Flash Utilities - Packard Bell EasyNote LS11HR Service Manual [Page 67] | ManualsLib
Şimdi eğer ki şans eseri logo tekrar gelirse hemen boot menüsüne girin ve yukarıda anlatıldığı gibi hazırlanmış USB'yi takılı bulundurun önceden. Bu arada manual farklı bir modele ait fakat yöntem aynı.
Ek olarak BIOS dosyalarınızı kontrol ettim sitesinden iki farklı model var. Cihazınıza uygun olanı indirip içinden dos için olanı uygulayın.

Geri
Yukarı