Packard Bell TE11HC Secure Boot sorunu

EldritchArrowTR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba PB TE11HC model bir dizüstü bilgisayarım var ve W8 önyüklü olarak geldi fakat içinde binlerce gereksiz uygulama olduğu için bende bulunan W8.1 Pro 64 bit i kurmayı düşündüm. Fakat boot menüsünü açtığımda ve listeyi değiştirmek için enter a bastığımda bilgisayar direk W8 i açıyordu. Daha sonra bilgisayarımda Secure Boot özelliğinin olduğunu öğrendim ve UEFİ ye girerek Secure Boot u kapatmayı denedim fakat Secure Boot un üzeri diğerlerinin aksine gri renkteydi yani değiştirilemiyordu. Acaba Secure Boot u nasıl kapatılabilir hale getirebilirim UEFİ den? Dediğim gibi bilgisayarım Packard Bell TE11-HC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızda lisanslı Windows 8 bulunuyor. Bunu kaldırıp korsan Windows yüklemek saçmalıktan ibaret. Recovery yapın sisteme. Bu konumu izleyin:

"Ayarlar > Güncelleştirme ve Kurtarma > Kurtarma > Her şeyi kaldırın ve Windows'u yeniden yükleyin
Dediğim gibi binlerce çöp uygulama yanında geliyor ve bilgisayarı çok boğuyor. Ayrıca recovery yapınca da tekrar yükleniyorlar zaten. Ayrıca bilgisayarıma korsan windows yüklemiyorum, sadece deneme sürümü yükleyip daha sonra ürün anahtarı alıcam.

Ürünün yanında kurtarma DVD'si verildi mi?
Hayır.

Ürünün yanında kurtarma DVD'si verildi mi?
İnternetten araştırdım ve sanırım pek bir çözümü yok. Fakat legacy moda alırsak Secure Boot devre dışı kalıyormuş. Bende öyle yapıp kurmayı düşünüyorum. Acaba UEFİ ile Legacy yani normal BİOS un farkları nelerdir?

Elimdeki W8.1 64bit medyasını USB ye yazdırdım ve Microsoft un kendi yazdırma programıyla yazdırdım. İçinde Windows un dosyaları dışında bir dosya yok. Ayrıca bu USB yi kullanarak kendi masaüstü bilgisayarıma da Windows kurdum. Yani USB de herhangi bir problem yok.

Windows 7 USB Download Tool UEFI USB bellek yapamaz. Bu yüzden sorun yaşıyorsunuz. Rufus kullanacaksınız: Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları
Birazdan dediğinizi yapıcam fakat bir sorum daha var.Ben yeni masaüstü bilgisayarıma da Windows 7 USB Tool ile kurulum yapmıştım. Acaba performans farkı yaratır mı Windows USB Tool'un bellek yapmaması?

Windows 7 USB Download Tool UEFI USB bellek yapamaz. Bu yüzden sorun yaşıyorsunuz. Rufus kullanacaksınız: Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları

Ayrıca bana konuya kişi etiketlemeyi gösterebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı