Packet Loss testi nasıl yapılır?

Hesef

Decapat
Daha fazla  
Selam, Valorant oynarken ağ sorunu simgesi hiç gitmiyor. Yakın zamanda odamda masamın yerini değiştirdim ve camdan uzak konuma yerleştirdim. Mobil ağ üzerinden bağlandığım için belki packet loss vardır diye düşünüyorum. Oyunda sıklıkla TP atıyorum, saniyelik oluyor ama çok bariz hissediliyor. Toparlayacak olursam packet loss testi nasıl yapılır ve yaşadığım sorun sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Ayrıca masa konumundan kaynaklanmaz demeyin odam çoğu oturma odasından büyüktür :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD'yi açın.

CMD'ye bu yazıyı kopyalayın.
Ping vie.valve.net -t

Entera tıklayın.

1-2 saat sonra ya da istediğiniz bir zaman sonra CTRL C yapıp durdurun. verileriniz en altta şu şekilde çıkar.
1657018165655.png

O zaman şöyle yapalım,

ping vie.valve.net -n (istediğin bir sayı. önerim 100 veya 500 olur garanti bir sonuç almak için)

Bu şekilde bir süre sonra test kendini durduracak.

Eki Görüntüle 1441670
Hocam bu seferde test bitince direkt kendini kapatıyor :( Bu arada sizde neden %10 loss var ilk görselde yoktu.

Hocam bu seferde test bitince direkt kendini kapatıyor :( Bu arada sizde neden %10 loss var ilk görselde yoktu.
10 tane attım ya. normalde %5 loss var bende 3000 ping ile test ettim. bir tanesi arada kaynamış. o yüzden daha fazla ping atmalısın ancak öyle adam akıllı bir değer alırsın.

Yönetici olarak çalıştırmayı dener misin? +

CMD'yi açın.

CMD'ye bu yazıyı kopyalayın.
Ping vie.valve.net -t

Entera tıklayın.

1-2 saat sonra ya da istediğiniz bir zaman sonra CTRL C yapıp durdurun. verileriniz en altta şu şekilde çıkar.
Eki Görüntüle 1441643
Evet hocam yönetici olarak çalıştırınca oluyor. Bi 10 dakikalık test edeyim, çok teşekkürler.

Geri
Yukarı