Çözüldü Page fault in nonpaged area mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

anil1906

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10 2004 en güncel sürümü kullanıyorum. Bilgisayar 1 aylık falan ilk defa mavi ekran verdi. Tam Windows şifre girme ekranında oldu. Dünkü fırtınadaki gürültülü bir şimşekte evde sigorta attı o şekilde bir elektrik kesintisi oldu, bilgisayar açıktı. Daha sonra bugüne kadar sıkıntısız çalıştı. Aklıma başka bir ters şey gelmiyor iki gün önce ise DDU ile NVIDIA Driver'ı silip tekrar kurdum ama tam indirirken Windows kendi Driver'ını kurdu ben onun üstüne kurdum. Bu ikisi dışında dediğim gibi ters bir şey olmadı fırtına süresince iki gündür geceleri PC fişini çektim. RAM'ler XMP açık Corsair vengenance 3000 MHz 2x8GB.

Minidump dosyası (bir tane vardı): minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
Memtest86 ile bellekleri test edin.

Asus çekirdek modu sürücüsü diye bir şey mi kullanıyorsun, onun yüzünden mavi ekran vermiş olabilir.

BIOS güncel değil gibi kontrol et.

Son düzenleme:
Memtest86 ile bellekleri test edin.

IOMap64.sys ASUS çekirdek modu sürücüsü diye bir şey mi kullanıyorsun, onun yüzünden mavi ekran vermiş olabilir.

BIOS güncel değil gibi kontrol et.

Memtest'i baslattim da bu kisa bir sey değil mis sanırım nasil iptal edeceğim? Dediklerinizi Windows’a geçince kontrol edeceğim.

BIOS surumu guncel bu arada.

Neden iptal ediyorsun. Bekle birkaç saat en azından RAM kısmında bir problem olmadığı garantilensin.

Şu anlık kullanmam gerekiyor PC’yi. O yüzden iptal ettim. Müsait bir zamanımda yapayım o zaman. Ama şu ana kadar hiç mavi ekran almaması ASUS uygulamasının sıkıntı yaratmış olabileceği RAM'lerde bir sıkıntı olmadığını düşündürttü yine de yapacağım uygun bir zamanda test.

Asus uygulamasını kaldır, daha sonra tekrar mavi ekran alırsan bildirirsin.
ASUS'un o uygulamasını bulamadım ama sistemde çok fazla ASUS uygulaması birikti. Geçenlerde Armoury Crate'i merak edip indirmiştim sildim daha sonra ama ondan bir iki uygulama kaldı hala arkaplanda çalışıyor nasıl temizleyeceğim ki bunları?

Program ekle veya kaldırda var mı? Varsa oradan kaldır. Programın dosya konumuna gidip, oradan da uninstal.exe varsa kaldırabilrisin.

Neredeyse bütün ASUS uygulamalarında varmış bu. GPU Tweak ve AI Suite'i kullanıyorum ama gerisini bilmiyorum. uninstall.exe veya program kaldırda yok. Bu arada USB'yi Rufus üzerinden formatladım şimdi USB'ye erişemiyorum "şu an bu klasöre erişiminiz" yok diyor...

Ekran Görüntüsü (12).png

Geri
Yukarı