Pak dosya uzantılı dosya nasıl oluşturulur?

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Oyun çevirmeyi düşünüyorum .pak dosyasını açma yöntemini buldum ve dil dosyasın çevirip hazırladım lakin sorun var. Pak dosyası oluşturamıyorum hangi programla pak dosyası oluşturabilirim?

Oyun geliştirici hangi yazılımla paketlemiş ise sen de o yazılımla paketleyeceksin. Bu araçlar -eğer oyunu geliştirenler paylaşmadı ise- genelde özel olarak, oyunu modlayanlar tarafından yazılır. Bu bağlamda üstünde çalıştığın oyunu yazma zahmetinde bulunursan kullanılan paketleme araçlarını temin edebiliriz belki.

Eğer kafana göre paketleme yaparsan oyun açılırken hata alman muhtemel.

Oyun geliştirici hangi yazılımla paketlemiş ise sen de o yazılımla paketleyeceksin. Bu araçlar -eğer oyunu geliştirenler paylaşmadı ise- genelde özel olarak, oyunu modlayanlar tarafından yazılır. Bu bağlamda üstünde çalıştığın oyunu yazma zahmetinde bulunursan kullanılan paketleme araçlarını temin edebiliriz belki.

Eğer kafana göre paketleme yaparsan oyun açılırken hata alman muhtemel.

Hocam oyun commandos Strike Force. Oyunu Game extractor ile çıkatdım pak dosyalatını lakin şimdi sıkıştıramıyorum. Nereden bulabilirim hocam oyunun kullandığı sıkıştırma yazılımını?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pak dosyalı uzantı oluşturmadan önce; aynı oyuna ait, .pak uzaktılı benzer bir dosyayı, yani onların çevirdiği bir altyazıyı açmayı denemelisin. Eğer özel bir şifreleme veya özel bir paketleme yok ise, xml benzeri bir formatta açılabilir. Sorunsuzca açıp, sistemi anlayabiliyor isen; aynı dosyayı kopyalayıp, kendin editleyip kullanabilirsin.

Sublime Text ya da Notepad++ ile başlangıçta açmayı dene bence. Eğer şifresiz veya özel bir paketleme yok ise, açılacaktır.

Bunu da deneyebilirsin.
Hocam oyun commandos Strike Force nereden oyunu Game extractor ile çıkatdım pak dosyalatını lakin şimdi sıkıştıramıyorum nereden bulabilirim hocam oyunun kullandığı sıkıştırma yazılımını?

Önce basit şekilde açmayı dene dediğim gibi. Şifresiz ise, açabilme ihtimalin yüksek. Ama özel bir program ile açılıyorsa, tekrar paketleyen yazılımı bulman biraz zaman alabilir hatta mümkün olmayabilir bile. Şans.

Pak dosyalı uzantı oluşturmadan önce; aynı oyuna ait, .pak uzaktılı benzer bir dosyayı, yani onların çevirdiği bir altyazıyı açmayı denemelisin. Eğer özel bir şifreleme veya özel bir paketleme yok ise, XML benzeri bir formatta açılabilir. Sorunsuzca açıp, sistemi anlayabiliyor isen; aynı dosyayı kopyalayıp, kendin editleyip kullanabilirsin.

Sublime text ya da notepad++ ile başlangıçta açmayı dene bence. Eğer şifresiz veya özel bir paketleme yok ise, açılacaktır.

Bunu da deneyebilirsin.

Önce basit şekilde açmayı dene dediğim gibi. Şifresiz ise, açabilme ihtimalin yüksek. Ama özel bir program ile açılıyorsa, tekrar paketleyen yazılımı bulman biraz zaman alabilir hatta mümkün olmayabilir bile. Şans.

Hocam belirttiğim gibi Game extracker diye bir programla çıkardım dosyaları ve editledim lakin paketlemeyi yapamıyorum sıkıştırmayı yani her şey hazır sadece tek gereken programı pak şekline dönüştürnem ama onu yapacak bir program bulamıyorum.

Hocam belirttiğim gibi Game extracker diye bir programla çıkardım dosyaları ve editledim lakin paketlemeyi yapamıyorum sıkıştırmayı yani her şey hazır sadece tek gereken programı pak şekline dönüştürnem ama onu yapacak bir program bulamıyorum.
Bazı pak dosyaları xml, rar ya da zip formatında hazırlanıp, sonradan uzantısı pak olarak değiştirilmiş olabiliyor. O yüzden önce basit yolla açmayı deneyin dedim. Eğer basit yöntemler ile açabilirseniz - rar, zip, Sublime Text, Notepad++ gibi programlar ile - tekrar paketlemesi de çok kolay olacaktır. O yüzden öncelikle, lütfen deneyiniz. Çalışmazsa, istediğiniz programa yönelik bir yöntem ararız.

Bazı pak dosyaları xml, rar ya da ZIP formatında hazırlanıp, sonradan uzantısı pak olarak değiştirilmiş olabiliyor. O yüzden önce basit yolla açmayı deneyin dedim. Eğer basit yöntemler ile açabilirseniz - rar, ZIP, sublime text, notepad++ gibi programlar ile - tekrar paketlemesi de çok kolay olacaktır. O yüzden öncelikle, lütfen deneyiniz. Çalışmazsa, istediğiniz programa yönelik bir yöntem ararız.

Tamam hocam yorumlariniz için teşekkürler deneyip sonuçları paylaşırım.

Burada arkadaş kullanılan algoritmaya dair bilgi vermiş lakin konu beni aşıyor, zaman ayırmak lazım. Deflate algoritması kullanılıyormuş.

Pkzıp ile paketleyebilmeniz lazım sanırım zira onda delfate desteği var.

Balığı da siz tutun artık! Çalıştıralım saksıları.

:D eyvallah hocam ikinizden de Allah razı olsun deneyip sonuçları paylaşacağım.
@Recep Baltaş
@ixdrone

Hocam bir türlü yapamadım ama pes etmiycem bulacağım. Pes etmek yok. Bu arada XML dönüştürdüm dosyayı hocam ama el ile Note padle açmayı denedim dosya bu şekilde çıkdı. ( Türkçe çevirdiğim). Çok zor bir işmiş hocam ama pes etmiyem. XML dönüştürdüm ve dosyada garip garip yazılar var hocam lakin pak çevirmeyi denedim el ile .xml .pak yapıp oyun açılmadı 2 saniyelik ekran çözünürlüğü değişdi ama geri döndü sorun nerede olabilir hocam ?
Screenshot_2.png
Screenshot_1.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı