Paket 100 Mbps ama hatta 88 Mbps geliyor

CarryExe

Hectopat
Yer
İsviçre
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yaptım. Modem (ZyXEL VMG3625-T50B) kurulumunu yaptığım ilk gün hem kablolu hem de kablosuz hız testi yaptım ve ikisinde de ortalama 90 Mbps indirme hızı, 18 Mbps yükleme hızı vardı. Ertesi sabah kablosuz olarak bağlanırken internette kopmalar yaşandı ve bunun üstüne hız testi yaptığımda ortalama 50 Mbps indirme, 18 Mbps yükleme hız değerleri aldım. Kablolu olarak hız değerlerimde bir değişme yoktu. Aynı gün öğlen saatlerinde halen kablosuzda hızım düşük olduğu için destek talebi açtım. Yaklaşık bir saat içinde bir dönüş oldu ve bağlantımda fiziki bir sorun olmadığını ancak iyileştirme olması adına tanımsal güncellemelerin yapıldığını ilettiler ve bundan sonra hem kablolu hem de kablosuz olarak test yaptığımda indirme hızımın ortalama 80 Mbps, yükleme hızımın ise 8 Mbps olduğunu gördüm. Halihazırda benden kablolu olarak 10 dakika arayla 3 tane hız testi istemişlerdi ve o testleri yapıp gönderdim. Göndermemin ardından 2 gün sonra (perşembe günü) tarafıma maksimum hızın modemime ulaştığı ve tekrardan 15-20 dakika aralıklarla 3 tane hız testi yapıp göndermemi istediler ve gönderdim. Bugünde destek talebime farklı bir kişi yazarak alakasız bir şekilde kablosuz ağda yaşadığınız bağlantı problemi daire içi duvar kalınlığı, kullandığınız modemin sinyal dağıtım gücü, kullanılan cihazlar veya daire içi bağlantı noktaları kaynaklı yaşanıyor olabilir, dedi. Modem ara yüzünden de baktığım zaman hattıma 88 Mbps indirme 8 Mbps yükleme hızı geldiğini görüntülüyorum. Sorunum için yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı