TürkNet 100 Mbps internet maksimum 88 Mbps oluyor

VDSL kullanıyorsun bu sebeple dış kaynaklı etkenler sorun çıkarmış olabilir. ADSL nasıl manyetik ile etkileniyorsa bu da başka bir etken olabilir.

Dün gece saatlerinde, TürkNet'e 'hattım 122Mbps'yi görüyor, yer yer 150'lere bile çıkabiliyor neden en fazla 75Mbps görebiliyorum' dedim.
Ve yanlışık ile paket değişikliği adı altında açmışım Ticket'i, desteğe cevap veren kişide, altyapınız 88 destekliyor 88 verdim demiş.
Paketimi 101Mbps down 10Mbps upload şeklinde değiştirmiş. Fakat benim takıldığım konu, ben sabit bir şekilde 100 Mbps alabilirim, bana neden en fazla 88 Mbps alabilirsiniz diyorlar. Hat değelerime bir bakın, bu internetere 88 verilir mi yahu?

Eki Görüntüle 713280

Eki Görüntüle 713279

Eki Görüntüle 713282
Türknet de yaşayabileceğin klasik problem, geçenlerde arkadaşım geçti 35 megabit diye anlaştılar 3 aydır 16 veriyolar ticket falan atıyoruz henüz bir çözüm bulabilmiş değiller.

@lnkoom 88 Mbps verilmesi TurkNet ile alakası yok. Bunu millenicomdada yaşayabilirsin. Sebepi ise dslam kilidi. Dslam kendini yoğunluktan 88 kitliyor bu hızı uygun görmezse 79 Mbps'ye kitliyor. Senin durum daha farklı olabilir ADSL sinyali alıyor olabilirsin. Ve ya altyapın sadece 16 kaldırıyordur iç tesisatın gibi bir sürü şey var.

Dslam kilidi bende de aynı sorun var.

Eskiden Max hız 130Mbps idi SNR marjı 19 idi ama yeni aboneler geldikçe hız düşüyor.

Ekran görüntüsü 2020-12-26 175336.png

TurkNet'de yaşayabileceğin klasik problem, geçenlerde arkadaşım geçti 35 megabit diye anlaştılar 3 aydır 16 verıyorlar ticket falan atıyoruz henüz bir çözüm bulabilmiş değiller.

Bende de aynısını yaptılar 35 alacaksınız sorunsuz dediler imzayı attık bir ölçüm yaptık ki 13 alıyoruz port yokmuş diyor paşam keriz ...Lar.

Geri
Yukarı