Paket Değişimi Sonrası xDSL İstatistiklerindeki Düşüş

Bundan bir ay öncesine kadar 50 Mbps inernet kullanıyordum. xDSL istatistiklerim maksimum 80 Mbps download, 20 Mbps upload hızlarını alabileceğimi gösteriyordu. Ay başında zam olduğu için ödediğimiz ücret ile aynı olan bir paket uygulandı. 24 Mbps olan bir paketti. Hızımız düşürüldü ve xDSL istatistiklerine baktığım zaman maksimum alabileceğim hız 24 Mbps olmuştu. Bana verilen hız ise 25-26 Mbps olmuştu. Müşteri hizmetleri kablolarımı yenilemem gerektiğini söyledi. Ancak inandırıcı gelmedi. Paket değişikliğinin yapıldığı gün bu tarz bir düşüş olması şans değildir diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-07-31 001615.png
    Ek Açıklama 2020-07-31 001615.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:
Son düzenleme:
Son zamanlarda Telekom kullandığınız paketin hızı kadar Max. Hız veriyor.
Şöyle anlatayım: Sizin paket 50 Mbit iken 80 Mbit Max. Hız vardı. Fakat Telekom hızınız düşünce size verilen band genişliğini de düşürdü. Maksat, mümkün olduğunca çok kişiye istedikleri hızı kayıpsız vermek. Siz fazla gelen hızı kullanmıyorsunuz ve o kapasite atıl şekilde duruyor. Onlara göre bu bir israf

Son zamanlarda Telekom kullandığınız paketin hızı kadar Max. Hız veriyor.
Şöyle anlatayım: Sizin paket 50 Mbit iken 80 Mbit Max. Hız vardı. Fakat Telekom hızınız düşünce size verilen band genişliğini de düşürdü. Maksat, mümkün olduğunca çok kişiye istedikleri hızı kayıpsız vermek. Siz fazla gelen hızı kullanmıyorsunuz ve o kapasite atıl şekilde duruyor. Onlara göre bu bir israf
Bu şekilde yaptıkları zaman CRC ve FEC hatası olmuş oluyor. Bunu artırmak için onları arasam biraz küfür etsem düzelir mi? Çünkü ciddi anlamda sorun yaşatıyor.[/QUOTE]

Geri
Yukarı