Paket kaybı konusunda TurkNet vs. NetSpeed

• Konuyu başlatan TMS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 821
Merhaba arkadaşlar,

2 yıldan fazladır NetSpeed kullanıcısıyım. Kullandığım tarife 75/7 verdikleri hızda herhangi bir problem yok; fakat ben artık Online oyunlardaki packet loss olayından çok sıkıldım %10 civarı sürekli bir loss var. Bunun dışında herhangi bir sorun yaşamadığım halde ISS değiştirmek istiyorum. TurkNet kullanıcı sayısı fazla olduğu için denemek istiyorum aslında. TurkNet kullanıcılarında paket loss durumu var mı? Bilgisi olan paylaşabilir mi? Bu arada altyapım gayet iyi o konuda bir sıkıntım yok.
usta dün netspeed'e geçtim geçmez olaydım Paket Loss var . uzatmalara gitmenin bi anlamı yok aynı gün Millenicom geçiş başlattım eğer bu firmayada bakıcam paket loss , ping varmı.. turk telekomun alt yapısını kullanan firmalar çok degişken bi durumları var . 1 haftaya kadar türk telekom 24mps de 0 sorun varken alt yapısını kullanan firmaya geçince problemler başlıyor bu piyasa budur .. aynı gün başka firmaya geçiş işlemi yapıyorum insan diyecek bişey bulamıyor , bu alt yapısını kullanan firmalarla fazla uğraşmamak lazım

usta dün netspeed'e geçtim geçmez olaydım Paket Loss var . uzatmalara gitmenin bi anlamı yok aynı gün Millenicom geçiş başlattım eğer bu firmayada bakıcam paket loss , ping varmı.. turk telekomun alt yapısını kullanan firmalar çok degişken bi durumları var . 1 haftaya kadar türk telekom 24mps de 0 sorun varken alt yapısını kullanan firmaya geçince problemler başlıyor bu piyasa budur .. aynı gün başka firmaya geçiş işlemi yapıyorum insan diyecek bişey bulamıyor , bu alt yapısını kullanan firmalarla fazla uğraşmamak lazım
Geçiş yaptıktan sonra 3 ay beklemen gerekiyor diye biliyordum. İptal ettirip mi başka firmaya geçtiniz?

Usta dün NetSpeed'e geçtim geçmez olaydım paket loss var. Uzatmalara gitmenin bir anlamı yok aynı gün Millenicom geçiş başlattım eğer bu firmayada bakacağım paket loss, ping var mı? Türk Telekom'un alt yapısını kullanan firmalar çok degişken bir durumları var. 1 haftaya kadar Türk Telekom 24Mbps de 0 sorun varken alt yapısını kullanan firmaya geçince problemler başlıyor bu piyasa budur. Aynı gün başka firmaya geçiş işlemi yapıyorum insan diyecek bir şey bulamıyor, bu alt yapısını kullanan firmalarla fazla uğraşmamak lazım.

Araştırdım da TurkNet'te de packet loss olayı varmıs çok fazla şikayet var.

Geçiş yaptıktan sonra 3 ay beklemen gerekiyor diye biliyordum. İptal ettirip mi başka firmaya geçtiniz?
Babamın üstüne TürkTelekom 24mps Vdsl vardı iptal işlemleri başlattık. ben kendi adıma ilk bağlantı yaptım netspeed'den ancak resimdede paylaşacagım ping çok iyi ama Packet loss var , acaba diyorum eski sinyal tam kesilmedi etkisi olurmu 2 güne tam kesilir , bi alakası varmı acaba .
24mps varken sorunsuz kullanıyordum

Adsız.png

Video çektim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

2 yıldan fazladır NetSpeed kullanıcısıyım. Kullandığım tarife 75/7 verdikleri hızda herhangi bir problem yok; fakat ben artık Online oyunlardaki packet loss olayından çok sıkıldım %10 civarı sürekli bir loss var. Bunun dışında herhangi bir sorun yaşamadığım halde ISS değiştirmek istiyorum. TurkNet kullanıcı sayısı fazla olduğu için denemek istiyorum aslında. TurkNet kullanıcılarında paket loss durumu var mı? Bilgisi olan paylaşabilir mi? Bu arada altyapım gayet iyi o konuda bir sıkıntım yok.

TurkNet tavsiye ederim. Bedava 1 ay kullanma kodu: 'NYF17YQ71SYJ'. Kayıt olurken söylemeniz yeterli.

Babamın üstüne Türk Telekom 24Mbps VDSL vardı iptal işlemleri başlattık. Ben kendi adıma ilk bağlantı yaptım NetSpeed'den ancak resimdede paylaşacagım ping çok iyi ama packet loss var, acaba diyorum eski sinyal tam kesilmedi etkisi olur mu 2 güne tam kesilir, bir alakası var mı acaba?
24Mbps varken sorunsuz kullanıyordum.

Eki Görüntüle 1013543
Video çektim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sinyalin tam kesilme olayı gibi bir şey yok hocam. Tamamen NetSpeed kaynaklı aynı sorunu yaşıyoruz. TurkNet'te durum aynı.

Sinyalin tam kesilme olayı gibi bir şey yok hocam. Tamamen NetSpeed kaynaklı aynı sorunu yaşıyoruz. TurkNet'te durum aynı.
Evet alakası yokmuş.. netspeed iptal ettim....Millenicom deneyeceğiz bakalım onda durum nasıl
Arkadaşlar ben Türk Telekoma geri döndüm bu firmalar ile uğraşılmaz size 2 fotoğraf paylaşıyorum cmd fotoğrafları time out yediklerim NetSpeed .. ya bide iç tesisatına baktır modemin arızalıdır diye akıl vermiyorlarmı 30 - 40 TL fazla verin adam gibi kullanın forum forum gezmeyin arkadaşlar..

Dosya Ekleri

• türk telekom.png
    türk telekom.png
    55,8 KB · Görüntüleme: 21
  • NetSpeed.png
    NetSpeed.png
    57,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı