Palit 3060 Ti Undervolt

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba,
bugün sizlerle Palit 3060 Ti ekran kartı ile olan UV deneyimimi paylaşacağım. Stres testinin ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz. Neler yaptığımdan da kısaca bahsedeyim:
  • Bellek hızı -100Mhz
  • GPU Clock -200Mhz taban
  • 850mV değeri için 1875Mhz'e çektim
Bu sayede sıcaklığı 65 dereceye sabitledim. Kartın stok halinde bu değer 73 derece civarındaydı. Performans olarak minimal bir kazancım var ama temel hedefim sıcaklıkları düşürmekti. Siz neler düşünüyorsunuz? Önerilerinize açığım.
UV-Palit-Dual-3060Ti.JPG

Aynı kart bende de var hocam. Gpu Clock -200Mhz, voltaj frekans eğrisinde 850mV değerini 1800 e çektim. Heaven 4.0 da 70 dereceyi geçiyordu 62-63 derece civarında. Bizim kartlar için ideal ayar bu galiba, pek performans kaybı olmadan 10 dereceye yakın serin çalışıyor. Bu arada hocam, bende coilwhine mevcut kasa masanın üstünde olduğu için duyuyorum, aslında duymuyorum kulaklık takılı olduğu için. Sizde de mevcut mudur bu cw?

Aynı kart bende de var hocam. GPU Clock -200MHz, voltaj frekans eğrisinde 850MV değerini 1800'e çektim. Heaven 4.0'da 70 dereceyi geçiyordu 62-63 derece civarında. Bizim kartlar için ideal ayar bu galiba, pek performans kaybı olmadan 10 dereceye yakın serin çalışıyor. Bu arada hocam, bende coilwhine mevcut kasa masanın üstünde olduğu için duyuyorum, aslında duymuyorum kulaklık takılı olduğu için. Sizde de mevcut mudur bu cw?

Bright Memory Ray Tracing testinde 20 dakika boyunca çalıştırdım. Fan hızı yüzde 50 bile olmadı sıcaklıklar da zaten bahsettiğim gibiydi. Herhangi bir CW sesi ile karşılaşmadım. Fanları tam yük çalıştırınca da öyle bir ses olmadı. Sanırım şanslıyım bu konuda :)

Hım Açıkcası Bende akşam deniyeceğim.Ben Palit RTX 3060 ti Dual ile 4K 120FPS PES 2021 oynuyorum.Benim Muzdarip olduğum Sıcaklık 70-75 arasında gezindiğinde Fan 2300 RPM'lere cıkıyordu sesten rahatsız olduğum bu işlem ile 10 derece aşağı inerse ve fps kaybım olmaz ise RPM değerleride dusucektir.

Teşekkürler Paylaşım icin.

Herkese merhaba,
Bugün sizlerle Palit 3060 Ti ekran kartı ile olan UV deneyimimi paylaşacağım. Stres testinin ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz. Neler yaptığımdan da kısaca bahsedeyim:
  • Bellek hızı -100MHz
  • GPU clock -200MHz taban.
  • 850mv değeri için 1875MHz'e çektim.
Bu sayede sıcaklığı 65 dereceye sabitledim. Kartın stok halinde bu değer 73 derece civarındaydı. Performans olarak minimal bir kazancım var ama temel hedefim sıcaklıkları düşürmekti. Siz neler düşünüyorsunuz? Önerilerinize açığım.
Eki Görüntüle 813586

Hocam bende Palit 3060 Ti Dual OC var. Ağır yük altında 83 derece oluyor. MSI üzerinden nasıl undervolt edeceğimi tam anlayamadım yardımcı olabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı