Palit 4090 Gamerock alınır mı?

8K'yı bırak kim burada 4k çözünürlükte yüksek HZ bir monitöre sahip ki? Çoğu insanın sisteminden daha pahalı 4k monitörler. Yani TR'de top seviye monitör 2k 165hz felandır...
Valla gerçekten fena ya. Benim sistem çok daha yukarıda olmasına rağmen, 1080P 75Hz monitör. Napalım 4 yıl önce öyle ancak çıkmıştı para ama çok da şikayetim yok. 😀

@Roverandom @handy man 8K bence de gereksiz şu anlık fakat arkadaş ne amaçla kullanacak ne yapacak bilmiyoruz. Palit 4090 alınır mı demiş ne için kullanacağını söylememiş. Çok ütopik gelse de 8K gaming isteyecektir.
Yani o şekilde konuşursak haklısın forumda birkaç tane kaçık arkadaş gördüm böyle abartı istekleri olan. 😁

Arkadaşlar yardımlarınız ve cevaplarınız için hepinize teker teker teşekkür ederim. Pin sıkıntısı olduğunu bilmiyordum. Biraz daha aksatıp 1-2 ay sonrası için tekrar burada size soracağım :))

Bende şuan 3070 var memnunum fakat türkiye de sürekli fiyatlar artıyor daha da artmadan Bilgisayarımıda yenilemek istiyorum. bu yüzden en üstünü alıp kenara çekilmek mantıklı olacaktır

Arkadaşlar yardımlarınız ve cevaplarınız için hepinize teker teker teşekkür ederim. Pin sıkıntısı olduğunu bilmiyordum. Biraz daha aksatıp 1-2 ay sonrası için tekrar burada size soracağım :))
Hocam bize sormak yerine haberleri takip edin. Bu pinlerin erimesi kartların genel sıkıntısı.NVIDIA bir çözüm bulana kadar pin problemi hep bir sıkıntı olacaktır. Belki ASUS'un ROG serisinde falan erime durumu yoktur fakat onlarda aşırı pahalı oluyor.

Bende şuan 3070 var memnunum fakat türkiye de sürekli fiyatlar artıyor daha da artmadan Bilgisayarımıda yenilemek istiyorum. bu yüzden en üstünü alıp kenara çekilmek mantıklı olacaktır
Aksine mining piyasası çöktüğü için ekran kartları fiyat anlamında yoğun düşüşte.

RTX 40 serisinde şu an fiyatlar aşırı balon. Ederi bu değil bu kartların. RTX 4090 30-35 Bin bandında kendine yer bulana kadar uzak durun. 2500 Dolara(46.500₺) ekran kartı olmaz, alınmamalı.
Fazladan verilen 900-1000 dolar para KDV felan dışında nereye gidiyor çok merak ediyorum. Kart yurtdışında ortalama 1600-1700 dolarken.

Fazladan verilen 900-1000 dolar para KDV felan dışında nereye gidiyor çok merak ediyorum. Kart yurtdışında ortalama 1600-1700 dolarken.
Vallaha 8 sene üstüne hayalim olan masaüstü PC'yi toplamaya karar verdim. Her şeyi iyi kötü indirimle aldım. Ekran kartında tıkandım. Ne oluyorsa bu ekran kartlarınea özellikle aşırı bir balon fiyat var sinir oluyorum.

Vallaha 8 sene üstüne hayalim olan masaüstü PC'yi toplamaya karar verdim. Her şeyi iyi kötü indirimle aldım. Ekran kartında tıkandım. Ne oluyorsa bu ekran kartlarınea özellikle aşırı bir balon fiyat var sinir oluyorum.
Üstelik kripto paralar da süzüldü, ne hikmetse kartlar hala pahalı. Bunun bence tek sebebi var ülkemize bilgisayar bileşenleri az gelmekte ya da satıcılar ve mağazalar millete "kıt" algısı veriyor. Stoklara düşünce insanlar tükenmeden alayım deyip 3-5 fazla verip alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı