Palit Dual 3060 fan ayarı nasıl olmalı?

367519

Decipat
Merhaba arkadaşlar, iyi sosyaller. Stok fan sesi bayağı fazla gibi nasıl bir ayar vermeliyim? Hocam siz de vardı galiba OC olan modeli var mıdır tavsiyeniz? @Rustin Cohle

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir ayarı bozmuş olmayasın? 2800 RPM ve 79 derece anormal görünüyor. Bu 79 derece hotspot mu yoksa bildiğimiz çip sıcaklığı mı?
Çip sıcaklığı hocam yav Nvidia Experienceden bile takip ettim. Evde uçak gibi ses çıkıyor artık :D
Manuel fan ayarı yapmanızı öneririm en güncel sürücüyü kullanın ben oyun modunda kullanıyorum 64-65 derece civarı rahat rahat çalışıyor.
Hocam onu denedim daha beter oluyor hiç bir şey anlamadım cidden.
Herhangi bir ayarı bozmuş olmayasın? 2800 RPM ve 79 derece anormal görünüyor. Bu 79 derece hotspot mu yoksa bildiğimiz çip sıcaklığı mı?
Hocam ayarlık bir şey yok ki oc falan hiç yapmam zaten dümdüz.

Büyük ihtimal çip sıcaklığıdır. Görev yöneticisinden baktıysa bile orada çip sıcaklığı görünüyor NVIDIA kartlarda.
Çip sıcaklığı hocam yav Nvidia Experience'den bile takip ettim. Evde uçak gibi ses çıkıyor artık :D

Kart 2900 RPM'i tersine döndürmüyorsa zannetmiyorum herhangi bir ayar veya düzenleme bu durumu kurtarsın. Bir ihtimal RPM verileri yanlış görünüyor olabilir, belki çok daha düşük hızda döndürürken buga girip yüksek gösteriyordur. @Rustin Cohle aynı kartta normal ve iyi değerler alırken sende board/macun kaynaklı bir sorun olabilir. Fabrika çıkış macunu unutulan kartlar, sorunlu board/soğutucu teması bilindik şeyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı