Palit RTX 3060 Ti boştayken 60 derece

Ben de 3060 Ti kullandım ve şu anda 4060 Ti kullanıyorum; Yük altında değilken fan açmıyor evet ama sıcaklıklar yine de 35 dereceyi geçmiyor. Üstelik kasam da epey havasız bir dolap içinde(!) Demem o ki, boşta olan ve ekrana görüntü vermek dışında hiç bir iş yapmayan bir kart 60 derecelere çıkmaz; Çıkıyorsa da, ya arkaplanda çalışan bir program vardır ya da kartta fiziksel bir problem mevcuttur.

Tartışmaya lüzum yok... 🫶

Boştayken bence de 60 derece normal değil. 35-40 seyretmesi lazım. Kasa havalandırması kötü ve kapalı bir yerde bile olsa 45'i geçmez. Arka planda çalışan bir şeyler var muhakkak. PC'ye virüs girmiş ve coin kazıyor olma ihtimali var mı?

Hocam öyle demeyin benim R7 380 vardı rahmetli kasa havalandirması kötü idi en son hatırladığım bilgisayardan baktığım boşta 80 derece de kasanın içinden gelen yanık kokusuydu.

Yükte 70-75 derece normaldir. Boşta ikende 60 dereceyi geçene kadar fan çalıştırmaz bu kartlar( bazı kartlarda %30 da sürekli çalışır boştayken de, özellikle referans modeller için bu geçerli, kartım 40 dereceyi falan hiç geçmiyor diyenlerde fanlar sürekli çalışıyordur muhtemelen ) 60 dereceyi geçtikten sonra fan açmıyorsa o zaman sorun var diyebiliriz.

Boştayken 60 derece normal diyen arkadaşların kasası, Lara Croft'un keşfe çıktığı ve binlerce yıldır insan elinin değmediği mahzenler gibi anlaşılan 😅 Daha da yorum yapmam... 🥶

Boştayken 60 derece normal diyen arkadaşların kasası, Lara Croft'un keşfe çıktığı ve binlerce yıldır insan elinin değmediği mahzenler gibi anlaşılan 😅 Daha da yorum yapmam... 🥶

Boştayken 60 derecede çalışır diyen yok 60 dereceye gelene kadar fan açmıyor dedik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boştayken 60 derecede çalışır diyen yok 60 dereceye gelenekadar fan açmıyor dedik, okuduğunu anlamakta sorunun var galiba sana hayırlı işler.
Tüm mesajları kapsayacak biçimde ortaya yazılmış ve genelleme yapmak maksatlı olarak da, özellikle 3. çoğul kişi kullanılmış iletimi bir şekilde üstünüze alınmanızı anlayabiliyorum da; Bu öfke, bu kibir neden?

Neyse...

Geri
Yukarı