Palit RTX 3070 kendini tam kullanmıyor

adekaderler

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, 2 gün önce aldığım Palit RTX 3070 8 GB ekran kartını oyun için kullanıyorum, bundan önceki ekran kartım Zotac RTX 2060'dı. Zotac kartım kendisini tamamen kullanıyor 67 derecelerde seyrediyordu, PUBG oynarken, bu Palit kartım şu an kendisini yüzde 60'larda kullanıyor ve 55-60 derece arasında oluyor genelde, buna bağlı olarak PUBG oyununda 100-130 FPS alıyorum, benim istediğim şey şu; bu ekran kartı tam oranlarda çalışsın bana daha fazla FPS versin, 2 k 144 Hz ekran ile oynuyorum ekran kartının gücü var ama kendisini kullanmıyor, ayarları da en Ultra'da bilerek oynamıyorum çünkü düşmanı görmek zorlaşıyor belirli kendimce ayarlarım var onlarda oynuyorum. Bunun bir çözümü var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarları arttırırsan GPU'ya yük biner. Yani ayarları arttırmaktan başka çaren yok. MSAA'yı artıtrmayı deneyebilirsin.

SİSTEM
-Ryzen 5 3600x
-Palit Rtx 3070
-Samsung evo plus 970 500gb ssd
-1 tb hdd
-asus tuf gaming b450 anakart
- 3200mhz 8x2 ram
başka bilgi gerekirse söyliyeyim aklıma bunlar geliyor. teşekkürler şimdiden
Sistemi yazabilir misin? İşlemci yüzde kaç çalışıyor bu esnada?
işlemci bu sırada, 30 35 civarlarında çalışıyor
Ayarları arttırırsan GPU'ya yük biner. Yani ayarları arttırmaktan başka çaren yok. MSAA'yı artıtrmayı deneyebilirsin.
böyle bir ayar göremedim oyun içinde :(
İşlemciniz nedir acaba? Belki darboğaz yapıyordur.
ryzen 5 3600x

Başkalarıda aynı sorunu yaşamış.Ekran kartından olduğunu düşünmüyorum.Bende de palit 3070 gamerock ekran kartı var Apexte diğer oyunlarda %96 ile çalışıyor ekran kartı.İşlemci 10700k.
Psu kaç watt.Başkasından ram alıp deneme şansın var mı?

Başkalarıda aynı sorunu yaşamış.Ekran kartından olduğunu düşünmüyorum.Bende de palit 3070 gamerock ekran kartı var Apexte diğer oyunlarda %96 ile çalışıyor ekran kartı.İşlemci 10700k.

850 80+ plus psu var ekran kartı ile aldım besleme sorunu olmasın diye, denemek zor ama şansımı denerim

Hocam aynı işlemci ve Palit 3070 Gaming PRO OC bendede var. Dediğiniz gibi mesela AC Valhalla'da %60 seviyesinde kullanıyor ekran kartını ama Black Ops Cold War'da %99 oranında kullanıyor. Nedendir bende bilemedim. Konuyu takipteyim.

Hocam aynı işlemci ve Palit 3070 Gaming PRO OC bendede var. Dediğiniz gibi mesela AC Valhalla'da %60 seviyesinde kullanıyor ekran kartını ama Black Ops Cold War'da %99 oranında kullanıyor. Nedendir bende bilemedim. Konuyu takipteyim.
ayarları yükseltince tam kullanıma geçiyor ama ben ayarları düşük oynamak istiyorum düşmanı daha iyi görebilmek için tek derdim şuan bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı