Palit RTX4080 GameRock OC vs Zotac GeForce RTX 4080 TRINITY

HopelessHope

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. 4080 için 32K bütçem var. Bu iki modelden hangisin tercih etmeliyim? Sebepleriyle beraber yardımcı olur musunuz?

CPU: R7 5800x3D
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-F Wi-Fi 2
PSU: MSI MPG A850G 80+ Gold
RAM: XPG D41 2x8
Kasa: Cooler Master MB511 ARGB
Sıvı Soğutma: NZXTKraken Z53

Zotac model için internette doğru düzgün inceleme bulamadım anca Palit Gamerock orta seviyede konumlanıyor VRM bakımından. Tercih edilebilir gibi duruyor.

Palit gamerock model kullanıyorum. ikisinin de artısı eksisini yazayım.

Palit: vrm olarak bir tık daha iyi ama çok ta bu şey beklememek lazım. (Vrm faz sayısı ve kalitesi kartın overclock olma, ve uzun süreler bozulmadan çalışması için önemlidir. Palit 7 sene bozulamadan çalışır, zotac 6 gibi yılları kafadan salladım)
Palitin soğutması trinity modele göre çok daha iyi ama öyle devasa farklar yok birisi 65 derece iken diğeri 68-69 olur.
Palit'in garantisini gamegraj veriyor güvenilir. Zotac bilmiyorum
Palit firmasının en üst model kartı gamerock bu nedenle kaliteli slikona denk gelme şansınız var.

Zotac: palitte coil whine çıkabiliyor ama zotacda hiç coil whine çıkan görmedim ama fanlardan ıslık sesi geldiği söyleniyor.

Palit gamerock model kullanıyorum. ikisinin de artısı eksisini yazayım.

Palit: vrm olarak bir tık daha iyi ama çok ta bu şey beklememek lazım. (Vrm faz sayısı ve kalitesi kartın overclock olma, ve uzun süreler bozulmadan çalışması için önemlidir. Palit 7 sene bozulamadan çalışır, zotac 6 gibi yılları kafadan salladım)
Palitin soğutması trinity modele göre çok daha iyi ama öyle devasa farklar yok birisi 65 derece iken diğeri 68-69 olur.
Palit'in garantisini gamegraj veriyor güvenilir. Zotac bilmiyorum
Palit firmasının en üst model kartı gamerock bu nedenle kaliteli slikona denk gelme şansınız var.

Zotac: palitte coil whine çıkabiliyor ama zotacda hiç coil whine çıkan görmedim ama fanlardan ıslık sesi geldiği söyleniyor.
Çok teşekkür ederim hocam sanırım palit modelini alıcam. Benimde tasarımı daha çok hoşuma gitti.

Geri
Yukarı