Pandemi Sosyal Destek Gelmiyor

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, 3 tane başvuru yapmıştım hiçbirindede onaylanmadı süreç devam ediyor yazısında 3 başvurumda kaldı.
Evde 3 kişiydik ablam geçen hafta evlendi bu başvuruları o bizimle yaşarken yapmıştık, aldığı para düğün masrafları vesaire kendine gidiyordu sigortalı bir işteydi acaba ondan dolayımı çalıştığı için mi bu başvurular onaylanmadı?
Gerçi onaylanmasa bile reddedildi tarzı bir uyarı verilmeli.
Ben ise öğrenciyim lise son sınıfım bu miktar gelirse kitaplarımı alacağım sınava hazırlanıyorum annem iş kazası geçirdi şu an o da çalışamıyor.
Tek gelirimiz rahmetli babamın emekli maaşı şimdi tekrar başvuru yapsam kabul olur mu sizce benim tahminim ablam çalışıyor göründüğü için onaylanmadı.

O parayı diyanete harcayacaklarına neden sana versinler? Ne zaman devletimiz halka bir kıyak yaptıki zaten, koskocaman Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yaptığı hiç mi birikim olmaz, acil bir durum için saklarlar diye, ulan madem hiç paran yok gidip İMF'den niye istemiyorsun, senin dış siyasette güçlü gözükemen halkın sağlığından daha mı önemli? şöyle evden çalışamayan, işini kaybeden insanlara aylık bir ödeme yapılsa, ve o insanlar evde kalsa 1 ay boyunca virüs olarak rahat ederiz, ama devletin yaptığı tek yatırım, askeriye, diyanet, yollar başka da bir şey yok.

Merhabalar, 3 tane başvuru yapmıştım hiçbirindede onaylanmadı süreç devam ediyor yazısında 3 başvurumda kaldı.
Evde 3 kişiydik ablam geçen hafta evlendi bu başvuruları o bizimle yaşarken yapmıştık, aldığı para düğün masrafları vesaire kendine gidiyordu sigortalı bir işteydi acaba ondan dolayımı çalıştığı için mi bu başvurular onaylanmadı?
Ben ise öğrenciyim lise son sınıfım bu miktar gelirse kitaplarımı alacağım sınava hazırlanıyorum annem iş kazası geçirdi şu an o da çalışamıyor.
Tek gelirimiz rahmetli babamın emekli maaşı şimdi tekrar başvuru yapsam kabul olur mu sizce benim tahminim ablam çalışıyor göründüğü için onaylanmadı.
Muz Cumhuriyeti.

Diğer devletler halkına "karşılıksız" para verirken bizim devletimiz halkımıza para vermek için halkımızdan para istedi bence fazla ümitlenmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı