Pandemi sosyal yardım ön başvurusu durumu

Jude2World

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, öğrenciyim ve şu an ailemden farklı bir şehirde öğrenci evinde kalıyorum. Bu nedenle sosyal yardım başvurusu yaptım. 25 Nisan'da yaptım ve 26 Nisan'da uygun görüldü. O günün akşamı e-devlet üzerinden "sosyal yardım bilgileri sorgulama" ekranına baktığımda yardım durumu "kapsam dışına çıktı" ibaresi gördüm. Bu bir anlamda reddedildi anlamına geliyor sanırım. Fakat biraz önce tekrar baktığımda "1000 TL ödemeniz hazırdır" yazısı var ama hala kapsam dışına çıktı yazıyor. Her aşamanın tek tek görüntüsünü atıyorum aşağıya. Önce kabul edildi daha sonra kapsam dışına çıktı dendi ve şimdi ödemeniz hazır fakat kapsam dışı yazıyor. Durumun ne olduğunu anlayabilen var mı?
Kimsenin mi bilgisi yok 🙁
**Detaylı araştırdım konuyu ve "kapsam dışı" ibaresinin değerlendirme sürecinin bittiğini gösterdiğini öğrendim. Yani "ödemeniz hazırdır" yazısı var ise çıkmış anlamına geliyor kesin olarak. Bu konuda aklı karışanlar olursa diye yazıyorum bilgilendirme amaçlı.**

Dosya Ekleri

• Pendemi1.jpeg
    Pendemi1.jpeg
    810,4 KB · Görüntüleme: 156
  • Pandemi Sosyal Destek2.png
    Pandemi Sosyal Destek2.png
    57,2 KB · Görüntüleme: 153
  • Pandemi Sosyal Destek3.png
    Pandemi Sosyal Destek3.png
    56,4 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleme:
Selam. Bu başvuruyu ben de denedim az önce ama sürekli saçma sapan şekilde hata veriyor. Telefon ve mail adresini yazdığım halde yazmamışım gibi oraya geri atıyor sayfayı? Böyle bir şey yaşadın mı?

Şimdi baktığımda gözükmüyor başvuru sorgulanmıyor kimlik no'su yüzünden. Eski yardımlarda da yazıyor kapsama dışına çıktı diye kaç sene öncekilerin.
Bendeki TC numarası bugüne uygun, yani ''2'' ile bitiyor. Ama dediğim gibi, her şeyi tam yazıyorum, alta inip ''devam et'' diyorum, pat sayfa yukarı çıkıyor sanki mail adresi ve telefonu yanlış yazmışım gibi. Her şey doğru oysaki...

Bendeki TC numarası bugüne uygun, yani ''2'' ile bitiyor. Ama dediğim gibi, her şeyi tam yazıyorum, alta inip ''devam et'' diyorum, pat sayfa yukarı çıkıyor sanki mail adresi ve telefonu yanlış yazmışım gibi. Her şey doğru oysaki...
Sistemsel bir sorun gibi duruyor her şeyi tam yaptığınıza göre. Telefondan deniyorsanız bilgisayardan, bilgisayardan deniyorsanız telefondan deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı