Panikatak nasıl tedavi edilir?

Ananemde annemde panikatak var yıllardır bende de var nasıl geçer doktoramı piskoloğamı gideyim?

Her ikisine de gidebilirsin bende de OKB anksiyete var mesela bazen arada kriz geçirebiliyorum ama hiç doktora gidiyor sicilimi kirletme gereği duymadım arada ataklar olur OKB benim babadan geliyor ondan bana geçmiş.

Doktora gidersen büyük ihtimalle seni sakinleştirici ile tedavi etmeye çalışacak ancak ben bunu bir tedavi olarak görmüyorum.
İnsanı robotlaştırmaktan başka bir şey değil.
En güzeli korkularınla yüzleşeceksin ve panik yapmanın sana hiç bir şey kazandırmayacağını bilmelisin.

Doktora gidersen büyük ihtimalle seni sakinleştirici ile tedavi etmeye çalışacak ancak ben bunu bir tedavi olarak görmüyorum.
İnsanı robotlaştırmaktan başka bir şey değil.
En güzeli korkularınla yüzleşeceksin ve panik yapmanın sana hiç bir şey kazandırmayacağını bilmelisin.
Herhangi bi zararı yok heyecanlanınca kalp hızım yükseliyor ve telaş yapıyorum.

Herhangi bir zararı yok heyecanlanınca kalp hızım yükseliyor ve telaş yapıyorum.

Bazı durumlarda olumsuz etkiliyor beni eskisine göre daha az ama komple panik atağın gitmesini istiyorum.

Şunu farkettim ve güzel bir nöroloji doktoruyla karşılaştım ve bu doktor baya bir yaşlıydı, bana dedi ki, panik atak geçiren vücut, çok dirençli ve güçlüdür ve sen sakın hiç bir şeyden korkma ve korkularının üzerine git ve o panik atağı yok et demişti ve kafana yaşadığın bunalımları takma bu gençlikte sık rastlanılan bir hastalık, stres yapmaktanda korkma dedi, yani yaşadığını anksiyete ve atakları artık unutun ve hobi iş ve uğraş edinin kendize

Yeni konular

Geri
Yukarı