Tırnak batması evde nasıl tedavi edilir?

Erdi Batın

Decapat
Daha fazla  
Ayak başparmağımda tırnak batması çıktı hem sağ tarafı hem de sol tarafında altına pamuk yerleştirdim ama bir sıvı salgıladığından pamuk yapışıyor ve temiz kalamıyor ayrıca tırnağın altına da yerleştirdim ama hala geçmedi başka ne yapabilirim yoğun bir hayatım var. Sürekli dışardayım diyebilirim. Önerilerinizi yazarken göz önünde bulundurursanız sevinirim. Ayakkabım bez rahatlık için.

Ayak başparmağımda tırnak batması çıktı hem sağ tarafı hem de sol tarafında altına pamuk yerleştirdim ama bir sıvı salgıladığından pamuk yapışıyor ve temiz kalamıyor ayrıca tırnağın altına da yerleştirdim ama hala geçmedi başka ne yapabilirim yoğun bir hayatım var. Sürekli dışardayım diyebilirim. Önerilerinizi yazarken göz önünde bulundurursanız sevinirim. Ayakkabım bez rahatlık için.

O çıkan sıvı iltihap ve yeni başladıysa hemen hastaneden randevu alın.

Hastaneye gidin tırnağın yan taraflarını keserek batık tarafları düzeltsinler. Böylece en az 6 ay rahat olursunuz sonra da düzgün bakarak ve düzgün ayakkabılar girerek tekrarlamasını engellersiniz.

Daha önce de tekrarlamıştı sonra kendiliğinden geçmişti iltihaplı bir şekilde hastaneye gitmeden çözmemin bir yolu yok mu bu illetin.

Yok hocam parmağınız şişmeye başladığı zaman hayattan soğuyacaksınız. Hastaneye gidin.

Tırnak ete batıyor ve orada gündelik ter ve ayakkabı ortamında açıkda duran et kısmında iltihap oluşuyor.

Şişmeye başladığı zaman oraya acısından dokunamazsınız.

Ben de aynı problemi yaşıyordum hatta benim ki sürekli enfeksiyon ve iltihap oluyordu kanlı bir şekilde, ek olarak orada et gibi bir şey vardı ve şişmişti parmağım. Ayakkabı giydiğim vakit baya ağrı vardı. Doktora gitmiştim tırnağım için acıdan kıvrandırıyordu, ilk önce cildiyeden onay istemişti çünkü enfeksiyon gibi vs. problemler olduğu için cildiye doktoru görmesini söylemişti. En son babam gördü tırnağı bir şekilde halletti, şu an için bir problem yok. Tırnak batma için aletler oluyor, şu anki aklım olsa onlardan alırdım. Bizim yaptığımız işlem iş değildi yani, peder kaptırdı kendini 😀

En iyisi doktora gitmek orada temiz bir şekilde halletmek, ilaç vs. krem veriliyor daha iyi olur.

Yok hocam parmağınız şişmeye başladığı zaman hayattan soğuyacaksınız. Hastaneye gidin.

Tırnak ete batıyor ve orada gündelik ter ve ayakkabı ortamında açıkda duran et kısmında iltihap oluşuyor.

Şişmeye başladığı zaman oraya acısından dokunamazsınız.
Anladım hocam sağ olun, öneriniz için kötüleşmeye devam ederse hastaneye gideceğim.
Ben de aynı problemi yaşıyordum hatta benimki sürekli enfeksiyon oluyordu kanlı bir şekilde, ek olarak orada et gibi bir şey vardı ve şişmişti parmağım. Ayakkabı giydiğim vakit bayağı ağrı vardı. Doktora gitmiştim tırnağı çekmek için, ilk önce cildiyeden onay istemişti çünkü enfeksiyon gibi vs. problemler olduğu için cildiye doktoru görmesini söylemişti. En son babam bir şekilde halletti tırnağı, şu an için bir problem yok. Tırnak batma için aletler oluyor, şu anki aklım olsa onlardan alırdım.
Ne gibi alet hocam? Nereden temin edebilirim?

Ben de aynı problemi yaşıyordum hatta benim ki sürekli enfeksiyon oluyordu kanlı bir şekilde, ek olarak orada et gibi bir şey vardı ve şişmişti parmağım. Ayakkabı giydiğim vakit baya ağrı vardı. Doktora gitmiştim tırnağı çekmek için, ilk önce cildiyeden onay istemişti çünkü enfeksiyon gibi vs. problemler olduğu için cildiye doktoru görmesini söylemişti. En son babam bir şekilde halletti tırnağı, şu an için bir problem yok. Tırnak batma için aletler oluyor, şu anki aklım olsa onlardan alırdım.

En iyisi doktora gitmek orada temiz bir şekilde halletmek, ilaç vs. krem veriliyor daha iyi olur.
Hocam, doktor tavsiye etseniz daha iyi olur. Ev ortamında enfeksiyon kapsa bu adam ne olur? Adamda iltihap var bir de.

Temiz steril bir ortamda işi bilen insanın yapması ve gerekli ilaçları vermesi ile babanın ev ortamında tırnak makası ile falan yapması arasında fark var.

Hocam, doktor tavsiye etseniz daha iyi olur. Ev ortamında enfeksiyon kapsa bu adam ne olur? Adamda iltihap var bir de.

Temiz steril bir ortamda işi bilen insanın yapması ve gerekli ilaçları vermesi ile babanın ev ortamında tırnak makası ile falan yapması arasında fark var.
Yanlış anladın hocam, ben yaşadığım durumu aktardım tabii ki doktorun halletmesi lazım. Ben evde kendiniz yapın demedim onu nereden çıkardınız 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı