Pansiyonlu liseye gidilir mi?

batuhqnsrl

Femtopat
Daha fazla  
Ben 10luyum seneye LGS'ye gireceğim ailevi sorunlarım var. Ergenlikle alakası olmayan konular anlatamayacağım konular pansiyonlu liseye gideceğim yurtda kalacağım. Kalınır mı? Nasıl bir yer? Kuralları neler? İnsanları nasıl? Bilen varsa anlatsın ne olur?

Ben 10luyum seneye LGS'ye gireceğim ailevi sorunlarım var. Ergenlikle alakası olmayan konular anlatamayacağım konular pansiyonlu liseye gideceğim yurtda kalacağım. Kalınır mı? Nasıl bir yer? Kuralları neler? İnsanları nasıl? Bilen varsa anlatsın ne olur?
Gittiğin lisenin pansiyonuna göre bu durum değişir, genel kuralları soruyorsan normal bir yurttan pek farkı yok, belirli saatlerde giriş-çıkış izni, su ısıtıcı sokmama, sigara içmeme gibi genel kurallar hemen hemen her yurtta aynı, tavsiyem gideceksen araştırıp gitmen.

Kanka saçma sapan insanlar denk gelebiliyor. Özel yurtta kalacaksan ya da gittiğin lise galatasaray,rober college falansa daha çok tavsiye ederim. Devletinkinde kalacaksan maddi durumun da yüksek değilse bedavaya kalırsın kaloriferler sürekli yanar yemeğini verirler sabah öğle akşam arada bir harçlık verirler ama dediğim gibi kalitesi nasıldır temiz midir oda arkadaşların nasıl tipler olur bilemem. Kurallar aslında okuldaki gibi sayılır. Kavga vs etmeyeceksin sigara vs yasak çakı bıçak sokmak yasak falan.

Özel/kolej tarzı yurt değilse eğer kalınmaz, daha da kendini batırıp, depresyona girersin. Ailevi sorun hangimizin yok ki? Takmamaya veya evden uzak kalmaya bak sadece, pansiyona gideceğine çevre yapıp dışarıda takılmaya çalış.

9.sınıfım arkadaşım da senin gibi LGS'den sonra pansiyona çıktı ve sürekli uyuyamamaktan düzgün ders çalışamamaktan saçmam sapan insanların olmasından yeri geldiğinde onlarla muhatap olmak zorunda olduğundan şikayetçi.

Özel/kolej tarzı yurt değilse eğer kalınmaz, daha da kendini batırıp, depresyona girersin. Ailevi sorun hangimizin yok ki? Takmamaya veya evden uzak kalmaya bak sadece, pansiyona gideceğine çevre yapıp dışarıda takılmaya çalış.

Evden uzak kalamıyorum 15 dk bir arıyorlar.

Kanka saçma sapan insanlar denk gelebiliyor. Özel yurtta kalacaksan ya da gittiğin lise Galatasaray, rober college falansa daha çok tavsiye ederim. Devletinkinde kalacaksan maddi durumun da yüksek değilse bedavaya kalırsın kaloriferler sürekli yanar yemeğini verirler sabah öğle akşam arada bir harçlık verirler ama dediğim gibi kalitesi nasıldır temiz midir oda arkadaşların nasıl tipler olur bilemem. Kurallar aslında okuldaki gibi sayılır. Kavga vs etmeyeceksin sigara vs yasak çakı bıçak sokmak yasak falan.

Galatasaray lisesi zor 250 puanı geçemem ben ama devlet yurduna gideceğim.

Gittiğin lisenin pansiyonuna göre bu durum değişir, genel kuralları soruyorsan normal bir yurttan pek farkı yok, belirli saatlerde giriş-çıkış izni, su ısıtıcı sokmama, sigara içmeme gibi genel kurallar hemen hemen her yurtta aynı, tavsiyem gideceksen araştırıp gitmen.

Bir şey çıkmıyor internette sadece pansiyon var çıkıyır içi görünmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben lisede 2,5 sene kalmıştım fen lisesi olduğu icin gitmiştim, tatlı bir şekilde ayrılmadım megaloman öğretmenin birisiyle kavga ederek ayrıldım keza yurtta seninde karşına öyle antin kuntin adamlar çıkacaktır ancak suan ben bir birey olarak olduğum insansam yurt hayatının etkileri büyük. Ben öneririm.

Geri
Yukarı